Bitcoin Fiyatında Düzeltme Hareketi Ne Zaman Son Bulacak?

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, bu yılın başından beri güzel bir dönem geçiriyordu. Yaşanan son sert düşüş ise yatırımcıların kafaların karışmasına sebep oldu.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin fiyatı, son 24 saat içerisinde yüzde 43’lük bir düşüş yaşadı ve 9.312 dolar seviyelerini de test etti.

Bitcoin fiyatındaki bu sert düşüş kripto topluluğunu şaşırttı ve önde gelen kripto para kısa vadeli destekler olan, 9.737 ve 9.518 dolar seviyelerinin altına kadar indi. Sonrasında toparlanak 9.518 seviyesinin üstüne çıkmayı başarmış olsa da, sektördeki yatırımcıların büyük bir çoğunluğu fiyat konusunda endişeli.

Kripto para sektörünün popüler isimlerinden Alessio Rastani, konuyla ilgili olarak bir YouTube videosu paylaştı. Rastani, Bitcoin’de ki sert düşüşe rağmen yükseliş trendinde olduğunu düşünüyor. Bu durumu ise Bitcoin’in 34 günlük hareketli ortalamasının “güzel” görünmeye devam etmesiyle açıklıyor. Ayrıca Rastani, fiyattaki düzeltmenin 24 Şubat’a kadar son bulmasını bekliyor. Alessio Rastani son olarak şunları söyledi:

“ŞAHSEN BİTCOİN’İN 17 ŞUBAT GÜNÜNÜN DÜŞÜK SEVİYESİNİN ALTINA DÜŞMESİNİ BEKLEMİYORUM. BİTCOİN’İN BU DÜŞÜK SEVİYENİN ALTINA DÜŞMESİ BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLUR.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.