Bitcoin Fiyatı Yıllık En Düşük 3,750 $ Seviyelerini Gördü

Dün bitcoin fiyatı, 2018’de ilk kez 4.000 $’ın alt seviyelerine düştü kripto pazarı yeni seviyeleri gördü.

Teknik analizciler, hafta sonu bitcoinden düşüş beklediklerini tahmin etmişlerdi. Bitcoin sabah erken saatlerde 4,370 $’a kadar yükseliş gösterdi fakat sonrasında tekrar kademeli olarak düşüş gerçekleştirdi ve 4.000 $ seviyelerinin altını gördü.

BTC/USD Grafiği Coinbase, TrandingView

Satış hacmindeki yükselişden dolayı fiyat 4.000 $’a kadar geriledi. Destek hattında dayanamayıp BTC / USD dönemin 3.755 $ seviyelerine inerek son bir yılın en düşük seviyelerini gördü.

Piyasa 4.000 $ seviyesini koruyamazsa, çoğu analistin düşüncesine göre 3.000 $  BTC /USD’nin bir sonraki en önemli destek seviyesi olduğunu vurguladı. Örnek olarak Genesis Capital CEO’su Michael Moro, daha önce bitcoin fiyatı, boğa sezonuna girmeden 3.000 $ seviyelerini görüceğini tahmin etmişti.

Piyasa, 4.000 $ seviyesini koruyamadığını kanıtladığından, çoğu analist, 3.000 $ ‘ı BTC / USD’nin bir sonraki önemli destek seviyesi olarak parmakladı. Örneğin, Genesis Capital CEO’su Michael Moro, daha önce bitcoin fiyatının, eninde sonunda uzun grind’i boğa topraklarına dönüştürmeden önce $ 3.000 civarında bir alt bulacağını tahmin etmişti.

Kaynak: CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.