Bitcoin Fiyatı Yıllık En Düşük 3,750 $ Seviyelerini Gördü

0
410

Dün bitcoin fiyatı, 2018’de ilk kez 4.000 $’ın alt seviyelerine düştü kripto pazarı yeni seviyeleri gördü.

Teknik analizciler, hafta sonu bitcoinden düşüş beklediklerini tahmin etmişlerdi. Bitcoin sabah erken saatlerde 4,370 $’a kadar yükseliş gösterdi fakat sonrasında tekrar kademeli olarak düşüş gerçekleştirdi ve 4.000 $ seviyelerinin altını gördü.

blank

BTC/USD Grafiği Coinbase, TrandingView

Satış hacmindeki yükselişden dolayı fiyat 4.000 $’a kadar geriledi. Destek hattında dayanamayıp BTC / USD dönemin 3.755 $ seviyelerine inerek son bir yılın en düşük seviyelerini gördü.

Piyasa 4.000 $ seviyesini koruyamazsa, çoğu analistin düşüncesine göre 3.000 $  BTC /USD’nin bir sonraki en önemli destek seviyesi olduğunu vurguladı. Örnek olarak Genesis Capital CEO’su Michael Moro, daha önce bitcoin fiyatı, boğa sezonuna girmeden 3.000 $ seviyelerini görüceğini tahmin etmişti.

Piyasa, 4.000 $ seviyesini koruyamadığını kanıtladığından, çoğu analist, 3.000 $ ‘ı BTC / USD’nin bir sonraki önemli destek seviyesi olarak parmakladı. Örneğin, Genesis Capital CEO’su Michael Moro, daha önce bitcoin fiyatının, eninde sonunda uzun grind’i boğa topraklarına dönüştürmeden önce $ 3.000 civarında bir alt bulacağını tahmin etmişti.

Kaynak: CCN

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın