Analizler Haberler

Bitcoin Fiyatı Yıllık En Düşük 3,750 $ Seviyelerini Gördü

single-image

Dün bitcoin fiyatı, 2018’de ilk kez 4.000 $’ın alt seviyelerine düştü kripto pazarı yeni seviyeleri gördü.

Teknik analizciler, hafta sonu bitcoinden düşüş beklediklerini tahmin etmişlerdi. Bitcoin sabah erken saatlerde 4,370 $’a kadar yükseliş gösterdi fakat sonrasında tekrar kademeli olarak düşüş gerçekleştirdi ve 4.000 $ seviyelerinin altını gördü.

BTC/USD Grafiği Coinbase, TrandingView

Satış hacmindeki yükselişden dolayı fiyat 4.000 $’a kadar geriledi. Destek hattında dayanamayıp BTC / USD dönemin 3.755 $ seviyelerine inerek son bir yılın en düşük seviyelerini gördü.

Piyasa 4.000 $ seviyesini koruyamazsa, çoğu analistin düşüncesine göre 3.000 $  BTC /USD’nin bir sonraki en önemli destek seviyesi olduğunu vurguladı. Örnek olarak Genesis Capital CEO’su Michael Moro, daha önce bitcoin fiyatı, boğa sezonuna girmeden 3.000 $ seviyelerini görüceğini tahmin etmişti.

Piyasa, 4.000 $ seviyesini koruyamadığını kanıtladığından, çoğu analist, 3.000 $ ‘ı BTC / USD’nin bir sonraki önemli destek seviyesi olarak parmakladı. Örneğin, Genesis Capital CEO’su Michael Moro, daha önce bitcoin fiyatının, eninde sonunda uzun grind’i boğa topraklarına dönüştürmeden önce $ 3.000 civarında bir alt bulacağını tahmin etmişti.

Kaynak: CCN

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz