Ocak 8, 2020

Bitcoin Fiyatı Son 50 Günün En Yüksek Seviyesinde!

Son birkaç gün içinde, Bitcoin (BTC) fiyatı yükselişe geçti ve Bitcoin almak isteyenler haftalarca hareketsiz kaldıktan sonra adım attı. Bu satın alma baskısı, kripto para biriminin Salı sabahı 8 haftanın en yüksek seviyesine ulaşmasını sağladı.

Bitcoin 8.317 dolar’a kadar yükseldi ve bu da kripto para biriminin 50 gün içinde gördüğü en yüksek fiyat.

ABD ve İran arasındaki gerilim geçen hafta başladığından beri fiyat yükseliyor. Konuyla ilgili olarak İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü olarak bilinen ve kripto para sektöründe de oldukça tanınan Şant Manukyan, İş Yatırım Youtube isimli kanalda Bitcoin fiyatını değerlendirdi.

“Bitcoin’in fiyatında 300-400 dolarlık bir artış yaşandı. 50 günlük ortalamanın net bir şekilde üzerine çıkmış durumdayız. Bitcoin’in düşüş trendini de kırdığını söyleyebiliriz. Ben 9.400 doların aşılmasıyla biraz daha rahatlayacağım. Bitcoin, altında olduğu gibi jeopolitik gerilime tepki veriyor diyebileceğimiz bir resim oluştu. Bunu devamlı yapması gerekiyor, bir defa ile olacak bir şey değil. Bitcoin’e karakter kazandıran bir hareket oldu diyebiliriz.”

Şant Manukyan için 9.400 ve 10.000 dolar seviyelerinin geçilmesi oldukça önemli görünüyor. Bitcoin fiyatı artmaya devam edecek mi hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.