Bitcoin Fiyatı Neden Yükselişe Geçti?

0
370

Bitcoin’in son haftlardaki hareketleri, yatırımcıları hazırlıksız yakaladı. Özellikle ocak ayındaki ani fiyat artışı beklenmiyordu. Bunun sonucunda da Bitcoin başta olmak üzere, kripto paralara karşı ilgide artış yaşandı.

Kripto para birimi borsası Luno’nun Asya kolunun başkanı Vijay Ayyar, kısa süre önce CNBC’e verdiği röportajda dijital varlık piyasalarındaki en son gelişmelere ve Bitcoin’e karşı artan talebin arkasındaki temel faktörlere değindi.

Bahsettiği ilk faktör, küresel pazarlarda oldukça fazla belirsizliğe neden olan corona virüsünün yarattığı korkular oldu. Çin’de, herkesin bildiği gibi corona virüs salgını ortaya çıktı ve bu da birçok şirketin (hem Çin hem de uluslararası) tedarik zincirlerini etkiledi. Bu da pazarların zarar görmesine yol açtı. Bitcoin insanlar tarafında “güvenli liman yatırımı” veya “dijital altın” olarak görüldüğü için de bu gibi durumlarda değer kazanıyor.

Vijay Ayyar’ın değindiği ikinci faktör ise FED Başkanı Jerome Powell’ın dijital para biriminin günümüz dünyasındaki önemi hakkındaki son yorumları oldu. Powell aynı zamanda FED tarafindan dijital dolar ile ilgili araştırma yapıldığını da dile getirdi. Bunun da fiyat artışını tetiklediği düşünülüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın