Şubat 13, 2020

Bitcoin Fiyatı Neden Yükselişe Geçti?

Bitcoin’in son haftlardaki hareketleri, yatırımcıları hazırlıksız yakaladı. Özellikle ocak ayındaki ani fiyat artışı beklenmiyordu. Bunun sonucunda da Bitcoin başta olmak üzere, kripto paralara karşı ilgide artış yaşandı.

Kripto para birimi borsası Luno’nun Asya kolunun başkanı Vijay Ayyar, kısa süre önce CNBC’e verdiği röportajda dijital varlık piyasalarındaki en son gelişmelere ve Bitcoin’e karşı artan talebin arkasındaki temel faktörlere değindi.

Bahsettiği ilk faktör, küresel pazarlarda oldukça fazla belirsizliğe neden olan corona virüsünün yarattığı korkular oldu. Çin’de, herkesin bildiği gibi corona virüs salgını ortaya çıktı ve bu da birçok şirketin (hem Çin hem de uluslararası) tedarik zincirlerini etkiledi. Bu da pazarların zarar görmesine yol açtı. Bitcoin insanlar tarafında “güvenli liman yatırımı” veya “dijital altın” olarak görüldüğü için de bu gibi durumlarda değer kazanıyor.

Vijay Ayyar’ın değindiği ikinci faktör ise FED Başkanı Jerome Powell’ın dijital para biriminin günümüz dünyasındaki önemi hakkındaki son yorumları oldu. Powell aynı zamanda FED tarafindan dijital dolar ile ilgili araştırma yapıldığını da dile getirdi. Bunun da fiyat artışını tetiklediği düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.