Bitcoin Fiyatı 50.000$’a Yükselecek Mi? – Kripto Gurusundan Detaylı Açıklama

Kripto rallisine baktığımızda, Bitcoin‘in fiyatı takılmış gibi görünse de, daha çok pist var. Yatırımcı ve klasik grafikçi Peter Brandt, şu an 5.000$ seviyesinde sabitlenen bitcoin fiyatı için 50.000 $‘lık yükseliş tahminini açıkladı.

Ancak, yatırımcılar bir gecede olmasını beklememeli ve biraz sabırlı olmalı. Brandt, bu seviyeye, yansıma gibi yeniden ortaya çıkan tarihsel kalıplara dayanarak iki ya da üç yıl içerisinde ulaşacağını umuyor.

Bitcoin Fiyatı 2021’de 50.000$’a Yükselebilir

CoinMarketCap: Bitcoin, direnci 5.000 ABD Dolarının üstünde test etmeye devam ediyor.

Dışarıda sayısız bitcoin öngürümü var, peki Bitcoin’i bu kadar özel yapan ne? Diğer analizlerin çoğundan farklı olarak, Brandt, değerinin %80’inden fazlasının düştüğü Bitcoin’in 2018 yılı kaderini belirledi dedi.

2018/2019 yılındaki çizelgelerde benzer bir çizgi belirledi ve bunun ardından 2013-2015 ayı piyasası dönemindeki fiyat hareketlerini yineledi, ardından boğa piyasası oldu.

Yahoo Finance’e şunları söyledi:

“Ayı piyasasında sıralı 10 yukarı ve aşağı hamle gördük ve neredeyse aynı şekilde aynı çizgiyi oluşturduk. 2015’in Bitcoin seviyesinin düşük olmasının ardından pazarın parabolik bir ilerlemede geliştiğini gördük” dedi. ” Bu analog çalışmalara dayanarak, şuan kriptonun parabolik boğa piyasasına geri döneceğini düşünüyorum ” dedi.

Brandt, Bitcoin’in 2018’in sonundaki düşük seviyesini tekrar görüp görmeyeceği hakkında, o noktaya geri düşüp düşmemesi için tek şans var dedi.

Kaynak:CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.