Bitcoin Düşüşünün Nedeni Balinalar Olabilir mi?

Bitcoin ağı son on gündür birçok “şüpheli” balina hareketine ev sahipliği yaptı. Uzun süredir aktif olmayan adreslerin taşıdığı varlıkların hareketleri genelde şüpheli ve korkutucu olarak yorumlanır. Yaklaşık 2014 yılından beri aktif olmayan adreslerin yeniden işlem yapmaları dikkat çekti.

Teknik olarak bakıldığında piyasa bir anda giren 15.000 BTC elbette bir düşük yaratabilir ve likidite sorunları yaratabilir. Buna karşın piyasalarda yaşanan tek düşüşün balinaların hareketlerine bağlı olduğunu söylemek büyük bir hata olacaktır.

CoinGlass göre, kripto para piyasası son 24 saatte 350 milyon dolardan fazla tasfiye kaydetti. Tutar büyük ve önemli görünse de, piyasada kademeli olarak 15.000 BTC satışı, tasfiyelerde bu kadar büyük bir artışa neden olamaz.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere haberlere göre, balinalar bu eski fonların çoğunu Kraken merkezi borsasına taşıdı ve büyük bir fiyat düşüşünden önce büyük olasılıkla sattı. Bu arada çoğu uzman, düzeltmenin arkasındaki ana nedenin yaklaşan faiz artırımına ve para politikasının sürekli güçlenmesine bağlı olduğuna inanıyor.

Bitcoin ve Kripto Paralar için Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatına gelince, Temmuz ayındaki seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor ve henüz düşmedi. Neyse ki, mevcut fiyat seviyesi, öncü kripto parayı ayakta tutabilecek güçlü bir psikolojik ve tarihsel destek seviyesine tekabül ediyor.

Duyarlılık göstergelerinin çoğu aşırı korkuya döndü ve Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi, varlığın zaten aşırı satıldığını, ancak piyasada yeni bir satış baskısı kaynağı ortaya çıkarsa daha da düşebileceğini gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.