Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi?

0

Bitcoin düşmeye devam ediyor. Her gün dalgalı bir seyir gerçekleştirdikten sonra günü bir miktar düşüşle kapatan Bitcoin gece saatlerinde 10.000 doların da altına geriledi. Buna rağmen Bitcoin Türkiye Saati ile 11.00’da 10.300 dolar civarında seyrediyor.

Bir hafta önceden itibaren her gün yaptığımız analizlerde Bitcoin için olumlu bir indikatör göstergesi veya açıklama olmadığını söylemiştik. Buna rağmen 11.700 dolar seviyesini kırarsa yeni zirveleri göreceğini söylemiştik. Bitcoin bir hayli çalışsa da direnç kırılmadı ve aşağı yönlü hareket başladı.

Bu aşağı yönlü harekete Amerikan başkanı Donald Trump‘ın açıklamaları ve Amerika’da teknoloji şirketlerinin finansal hizmetler vermesinin önünü tıkayan yasa teklifi ivme kazandırdı.

Bitcoin’in bu koridorda sıkışması ve beklenen olumlu gelişmeleri gösterememesi üzerine yeniden 9.000 dolar civarına çekileceğini önceki analizlerimizde sıkça vurgulamıştık. Nitekim öyle olmaya da başladı Bitcoin ve diğer kripto paralar kırmızı yanmaya devam ediyor. Bu düşüşler bizce altı aylık boğa sezonunun düzeltmesinden başka birşey değil. Şimdi Bitcoin’e, diğer kripto paralara ve piyasaya genel bir bakış atalım.

Söz konusu düşüş eğilimine paralel olarak piyasanın en yüksek hacimli 100 biriminden son 24 saatte yüzde 37.41, yüzde 0.95, yüzde 0.17, yüzde 0.11 ve yüzde 0.11 ile sırasıyla yalnızca Japan Content Token, Huobi Token, ABBC Coin, USD Coin, TrueUSD yükseldi. Piyasadaki düşüşe yüzde 34.03 ile 44’üncü sıradaki ICON öncülük etti. En büyük 10’dan da yüzde 21.99 ile en çok Bitcoin SV değer kaybetti.

Piyasadaki ayı hareketine paralel olarak piyasa hacmi son 24 saatte 33 milyar dolara denk gelen yüzde 11.9 düşüşle 276 milyar 392 milyon dolara geriledi ve piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi de 86 milyar 251 milyon dolar olarak hesaplandı.

Gelişmelerin ardından piyasanın belirleyicisi Bitcoin son 24 saatte yüzde 9.57 düşüşle 10 bin 167 dolara geriledi ve 181 milyar 176 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 65.8’ini oluşturdu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın