Bitcoin Dolaşım Arzı 18 Milyon Adete Ulaştı!

0
385

Bugün itibariyle Bitcoin’in dolaşım arzı 18 milyon adete ulaştı ve Bitcoinlerin hepsinin çıkarılması için geriye 3 milyon adet kaldı.

Bitcoin madencileri, kripto para biriminin dolaşım arzına giderek daha fazla Bitcoin (günde yaklaşık 1.800 BTC kadar) ekliyor. Blockchain.com’dan alınan verilere göre dünyanın ilk kripto para birimi Bitcoin’in 18,000,000 birimi çıkarıldı ve halen çıkarılmaya devam ediyor.

Ayrıca bugün 600,000 blok sayısına ulaşıldı.

blank

Bitcoin’de madencilere verilen BTC blok ödülleri zaman içerisinde azalacak ve kalan arzın çıkarılması yaklaşık 2140 yılını bulacak.

Geriye sadece 3 milyon Bitcoin kalması, en büyük kripto para kıtlığı sezonunun başlıyor olduğunu bize gösteriyor. Bitcoin, 21 milyon BTC ile sınırlandırılmıştır ve bu sınırlandırılmış özelliği, talep arttığında kripto para fiyatının büyük bir şekilde artmasına neden olabilir.

Mevcut Bitcoin arzına bakacak olursak 18 milyon insanın 1 Bitcoin’e sahip olabileceği manasına gelebiliyor. Fakat, şu anda mevcut olan BTC’lerin çoğu dolaşımda değil ve hiçbir zaman da olmayacak, nedeni bu BTC sahipleri, özel anahtarlara erişimlerini kaybettiler.

Blockchain araştırma şirketi olan Chainalysis’in yapmış olduğu tahmine göre, kayıp Bitcoin’lerin yaklaşık sayısı 4 milyon ve toplam arzın %20’sine denk geliyor.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın