Bitcoin Dibe Ulaştı mı? İşte Dikkat Çeken Analiz

0
Bitcoin Dibe Ulaştı mı? İşte Dikkat Çeken Analiz

Kripto dünyasında yakından takip edilen bir analiste göre Bitcoin yaklaşık sekiz aydır devam eden ayı piyasasından nihayet bir dip yakalamış olabilir. İşte analistin yakından takip ettiği metrik ve analistin dikkat çeken tahminleri.

TechDev takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımda, bir yıldan fazla bir süredir hareketsiz kalan Bitcoin varlıklarını takip eden bir ölçüm olan “1 yıllık HODL” dalgalarının önemini belirtti. Statik halde duran BTC’lerin 2012, 2015 ve 2019’da zirve yaptığı önceki üç örnekte, kısa süre sonra bir ralli gözlemlendi.

“1 yıl+ HODL dalgası 200 günlük değişim oranı 0,1’in üzerinde zirve yapıyor. 11 yılda 4 sinyal.”

Bitcoin

TechDev daha sonra altcoinlerin yaklaşık on yıl boyunca ABD doları endeksine (DXY) karşı nasıl performans gösterdiğini takip eden bir metriği yorumluyor ve DXY’in güç kaybetmesi halinde altcoinlerin daha yüksek seviyelere çıkmaya hazırlanabileceğini öne süren Fibonacci uzantılarını çiziyor.

BTC kripto para

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, Bitcoin’in nispi gücünü 2012’ye dayanan ilk 50 Dow Jones hisse senediyle karşılaştırarak tamamlıyor. Göreceli güç endeksi (RSI), trader’lar tarafından bir varlığın trendinin momentumunu ölçmek için kullanılan bir önemli bir göstergedir, burada düşen bir RSI güçlü bir düşüş olarak yorumlanır.

TechDev, 2012, 2016, 2020 ve bu yıldaki önemli anları vurgularken benzer yukarı ve aşağı fiyat momentumunu gösteren bir grafik sunuyor.

Kripto para

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın