Bitcoin Cüzdan Değerlerinde Rekor Seviye!

100 Bin Dolardan Fazla Değeri Olan Bitcoin Cüzdanlarının Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Farklı kaynaklara edinilen bilgiye göre değeri 100 bin doları geçen ve içerisinde en az 10 Bitcoin bulunduran Bitcoin (BTC) cüzdanlarının sayısı şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı.

BitInfoCharts’ın paylaşmış olduğu Bitcoin Zenginleri Listesi’ne göz attığımız da 17 Eylül itibarıyla 10 ve 1 milyon arası Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı 157.210’a ulaştı. Ve bu yeni bir rekor anlamına geliyor.

Bir diğer kaynak olan Coin Metrics ise konuyla ilgili başka bir araştırma ortaya koydu. Ayın başlarındaki Ağın Durumu raporuna göre bu dev adreslerin sayısının ağda şimdiye kadar ki en yüksek sayı olduğu düşünülüyor.

Bitcoin Zengileri Listesi’ndeki verilere göre 10-100 arası Bitcoin bulunduran grup 140.940 cüzdana dağılmış durumda. Grubun toplam değerleri hesaplandığında 46,1 milyar doları aşıyor. Bin ila 10 bin arası Bitcoin bulunduran grup ise 1.942 cüzdana dağılmış durumda. Bu grubun değeri ise 48,2 milyar doları geçiyor.

Bu konusu geçen gruplar arasında ilk 4 cüzdanın merkezi borsa cüzdan olduğunu da belirtmeliyim. Bu şu anlama geliyor ilk 4 cüzdan kişisel değil binlerce bireysel kullanıcının parasını muhafaza eden hesaplar.

  1. Şu anda Bitcoin milyarderi ünvanı Gemini kripto borsasının kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşlere ait. İkizlerin toplam mal varlıklarının 1,45 milyar dolara ulaştığı söyleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.