Bitcoin.com Yatırımcıları Yanıltmaya Çalışıyor!

0

Roger Ver’e ait olan popüler kripto para sitesi Bitcoin.com, kredi kartıyla satın alma işlemi bölümünde yanıltıcı bir dil kullanması sebebiyle kripto topluluğu tarafından çağrıldı.

Sitenin genel temasıda incelendiğinde, bu bölümde Bitcoin satın almak için ilk ve önerilen seçeneğin Bitcoin Cash almak olduğu görülüyor. Crypto Twitter (CT)’de yazdıklarında yatırımcıların bu şekilde yanıltılması bir suçtur sözlerini söyledi.

Bitcoin.com hakkındaki bu iddialar ne yazık ki, ilk kez ortaya çıkmıyor. Site, daha öncede kasıtlı bir şekilde yanıltıcı etiketler ve pazarlama taktikleri uyguladığı için eleştirilere maruz kalmıştı. Son zamanlarda kripto piyasasının düşüşü ve Bitcoin Cash çatalı sonrasında endişeli ve hassas yatırımcılara yapılan bu hareketler hafif bir şekilde ele alınmıyor.

Endişeleri arttıran Roger Ver, şu anda Bitcoin.com’un trafiğini yönetirken aynı zamanda Bitcoin Cash’in likidetisini arttırıp kendi borsasını kurmaya ve piyasaya sürmeye çalışıyor. Ekim ayında Ver, bir platform ile ortaklık kurup kendi borsasını başlatmanın artılarını ve eksilerini tartışmıştı.

Ver Şu Sözleri Söylemişti:

“Eğer bunu kendimiz kurarsak, çok ucuza yapabiliriz ve istediğimiz hedefe ulaşırız. Ancak, savaşta denenmiş bir alışveriş güvenliğine henüz sahip değiliz.”

Ver’in, yeni girişimlere girme ve kendi amaçları amacıyla onları bitirme geçmişine baktığımızda, ikinci sözlerinin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak:sludgefeed

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın