Bitcoin Cash Ağında Büyük Tehtit!

0

Bitcoin Cash de çoğu kripto para birimi gibi geçtiğimiz hafta oldukça kayda değer yükselişler kaydetti. Geçtiğimiz cuma günü 220 dolar civarında seyreden Bitcoin Cash, piyasanın lider kripto para biriminin ani yükselmesine ayak uydur ve 270 dolar civarına kadar çıktı. Yani Bitcoin Cash, cuma gününden itibaren yaklaşık %20’lik bir yükseliş kaydetti. Ama bunun yanında Bitcoin Cash’de, bir çok kripto para yatırımcısının korktuğu 51 saldırısı tehtiti yaşandı.

Öncelikle olarak bu saldırı çeşidini biraz açalım. %51 saldırısı yada diğer bir adıyla 51 saldırısı, bir veya birden fazla madencinin bütün ağın sahip olduğu hash gücünün en az %51’ine sahip olması ve ağın kontrolünü ele geçirmesine denir. Bu sayede kötü amaçlı madenciler işlemleri silebilirler, geri alabilirler, sadece kendi çıkarıldıkları blokları doğrulayabilirler ve “double spending” denen en tehlikeli şeyi, çift harcamayı yapabilirler.

Geçtiğimiz hafta sonunda ise ismi belli olmayan bir madenci, Bitcoin Cash ağının %50.7’sine sahip oldu. İsmi belli olmayan bu madenci, hafta sonundaki bir çok işlemin tek onaylayıcısı konumundaydı. Bu göstergeler akıllara hemen %51 saldırısını getirdi.

Bu göstergeler çok da yabana atılacak türden göstergeler değil. Bitcoin Cash ağı, bu tip bir vaka ile büyük yara alabilir. Bitcoin Cash ile işlem yürüten yatırımcı veya bu ağı kullanan okuyucularımızın konuyla ilgili dikkatli olmasında yarar var.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın