Bitcoin Bu Hafta Bu Tarihi Rekoru Kıracak mı?

0
Bitcoin Bu Hafta Bu Tarihi Rekoru Kıracak mı?

Terra ekosisteminin çöküşü ile başlayan düşüş trendi Haziran ayının ikinci haftasına doğru büyük bir ivme kazandı ve sonuç olarak Bitcoin fiyatı sert bir düşüş kaydetti. Birim fiyatın 30.000 dolara yaklaştığı günlerde 20.000 dolarlık seviyelerin uzak olmadığına dair paylaşılan spekülasyonlar çok geçmeden doğru çıktı ve sert bir düşüş daha tetikledi. Tüm bu gelişmelere ek olarak bu hafta boyunca ‘Bitcoin haftalık ortalaması’ özelinde soru işaretleri var.

Geçtiğimiz haftaya kadar, Bitcoin 30.000 dolar fiyat seviyesini korumayı başardı ve bu hafta hızlıca 22.000 dolarlık seviyenin altına düştü. Tüm önemli 30.000 dolarlık fiyat aralığı ihlal edildi ve bir sonraki destek seviyesi tespit edilmeye çalışıldı.

Bitcoin Haftalık Ortalama Kırılacak mı?

CoinMarketCap’e göre BTC, son 24 saatte yaklaşık %2,17 düşüşle 21.016 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat, daha önce sadece beş kez gözlemlenen bir davranış olan Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması olan 21.700 doların biraz altında (haber hazırlanırken fiyatı 20.000 dolar seviyelerine sık sık geriliyordu).

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Fiyat tablosu, Bitcoin’in son üç yılda yalnızca iki kez 200 haftalık ortalamaya dokunduğunu ortaya koydu. Aralık 2018’de Bitcoin, 3.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görürken ortalama işarete dokundu. En son Mart 2020’de BTC, 200 haftalık ortalamayı yaklaşık 5.450 dolardan yakalamıştı.

Bitcoin haftalık rekor

Temel göstergeyle eşleşmenin önceki örneği, Bitcoin fiyatının dibe vurduğunu anlamına geliyordu. Daha da önemlisi, 200 haftalık ortalamaya dokunduktan sonra fiyat düzeltmesi bu durumlarda neredeyse anında gerçekleşti. Bitcoin’in bu haftanın sonuna kadar nasıl bir değer alacağı ise hala bekleniyor.

Perşembe günü CNBC’ye konuşan yatırımcı Jeffrey Gundlach, Bitcoin’deki eğilimin şu anda olumlu olmadığını belirtti. BTC 20.000 dolar seviyesinden daha fazla düşerse şaşırmayacağını söyledi.

“Bitcoin 10.000 dolara kadar düşerse hiç şaşırmam. 30.000 dolara düştükten sonra, hızla 20.000 dolar aralığına düşeceği gayet açıktı.”

Dün gece, Federal Rezerv yaklaşık otuz yılın en yüksek seviyesinde oran artışını açıkladıktan sonra, Bitcoin biraz düştü. 20.300 dolar seviyesinin altına düştükten sonra BTC, hızla 21.000 doların fiyat aralığının üzerine çıkmayı başardı.

Trader’lar ise tarihi ortalamanın altındaki mevcut kurulumda haftalık kapanışı yakından takip ediyor gibi görünüyor. Bir kripto analisti olan CryptoBirb de bu ilginç durum hakkında yorum yapmak için Twitter’da görüşlerini paylaşarak: “Bitcoin nadiren 200 haftalık ortalamanın altında bir haftayı kapatır” yorumunu paylaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın