Bitcoin (BTC) Yeniden 60.000 Dolar’ın Üzerinde!

0

Bugün erken saatlerde, önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Binance borsasında 61.495 dolar seviyesine yükseldi ve şu an bu seviyeden yoluna devam ediyor.

Yeniden başlatılan BTC rallisi, muhtemelen finans kurumlarının artan ilgisinden kaynaklanıyor. Daha önce, önde gelen bankacılık devleri Goldman Sachs ve Morgan Stanley, müşterileri için Bitcoin’e dair yatırım planlarını bildirdi. Ayrıca, Long-Term Holder Net Position Change göstergesinin beş ay sonra ilk kez yeşile dönmesi nedeniyle Bitcoin üzerindeki satış baskısı azalmaya başladı, bu da BTC madencilerinin BTC’yi satmak yerine biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Diğer bir yükseliş nedeni, 5 Nisan’da tüm kripto para birimi piyasalarının toplam değerinin 2 trilyon dolar’ı aşması olabilir. Bu piyasanın, S&P Composite 1500 Banks endeksinden daha değerli olduğunu gösteriyor.

Bilindiği üzere 13 Mart’ta Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.926 dolar’a ulaşmıştı. Bu seviyeyi aşıp aşmayacağı ve ilerlemenin altcoin’leri nasıl etkileyeceği merak konusu. Popüler trader ve analist Teknikçi Hoca (@TeknikciHoca) konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Bitcoin 60 bin üzerinde kalmaya çalışıyor ki çıkış için kritik seviye bu bölgeler. İlk başta altlar eziliyor ama sonrasında büyük para akışı olması muhtemel. Hep birlikte takip edeceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın