Bitcoin (BTC) Fiyatı Geriledi, Ayılar Güç Kazandı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı %5’ten fazla değer kaybetti ve 18.500 dolar civarında birçok desteği kırdı. Başarılı kripto para analisti Aayush Jindal’ın düşüncesine göre, Bitcoin fiyatı daha ileri seviyelerde düzeltme gerçekleştirebilir, fakat 18.600 dolar seviyelerinde engellerle karşılaşabilir.

Bitcoin Fiyatı Ayılara Güç Kazandırdı

Bitcoin fiyatında 19.500 dolar ve 19.600 dolar seviyelerini aşmak için yapmış olduğu birçok denemesinin ardından Bitcoin fiyat olarak olumsuz tepki gerçekleştirdi. Bitcoin, kısa vadeli düşüş hattına geçiş sağlamak için 19.000 dolarlık destek bölgesini kırdı ve 100 saatlik basit haraketli ortalamasının altına geriledi. BTC fiyatı, 18.600 dolar ve 18.500 dolarlık destek seviyelerini aştıktan sonra hızlı bir ivme kazandı. Bu ivme ayılara güç kattı ve BTC fiyatını 18.000 dolarlık seviyeye doğru geriletmeyi başardılar.

BTC fiyatında 18.033 dolar seviyesinde bir düşük fiyat oluştu ve bu düşük seviye kendi kayıplarını kurtarmaya çalışıyor. Analistlerden alınan bilgilere göre, 18.300 dolar bölgesine veya son düşüş hattının %23.6 Fin geri çekilme bölgesine yakın. Ayrıca BTC/USD ikilisine baktığımızda saatlik grafiğinde 18.320 dolar seviyelerine yakın bir direnç gösteren kısa vadeli bir sözleşme üçgeni bulunmakta. Üçgen direncinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma bulunuyorsa analiste göre, BTC fiyatı 18.350 dolar seviyesinin üzerine çıkabilir.

Bitcoin’in Kısa Sürede Yaşayacağı Önemli Seviyeler

Analistin düşüncesine göre sonraki ana direnç bölgesi, 18.500 dolar seviyelerine yakın. Bu direnç bölgesi yaşanan son direncin %50 Fib geri çekilme bölgesine yakın. Analiste göre ana direnç, 18.600 dolar civarında (son arıza bölgesi). Eğer 18.600 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış yaşarsa BTC, 19.000 dolar seviyesine doğru yükseliş potasına girebilir.

Fakat Bitcoin 18.500 dolarlık direnç bölgesini kıramazsa analiste göre, BTC fiyatında aşağı doğru bir hareket etmeyi sürdürebilir. İlk destek bölgesi analiste göre, 18.100 dolarlık üçgen alt trend çizgisine yakın. Analiste göre ilk en büyük destek seviyesi ise, 18.100 dolar seviyelerine yakın ve bunun altında kalırsa fiyat keskin bir şekilde düşüş gerçekleştirebilir. Gerileme gerçekleşirse analiste göre, 17.650 dolar seviyesine yakın. Daha fazla kayıp analiste göre, BTC fiyatını 17.200 dolar seviyesine geriletebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.