Şubat 22, 2022

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşerken, Son 24 Saatte 400 Milyon Dolarlık Tasfiye Gerçekleşti!

Bitcoin (BTC) yaklaşık 24 saatte 3000 dolar değer kaybetti ve üç haftanın en düşük seviyesini kaydederek düşmeye devam ediyor. Bitcoin’in bu düşüşü kripto para piyasalarının genelinde de olumsuz bir etki yarattı.

Kripto piyasasındaki oynaklığın artmasıyla birlikte, 24 saatlik bir ölçekte 400 milyon doları aşan tasfiyelerle, aşırı kaldıraç kullanan yatırımcılar ciddi kayıplar yaşadı. Bu tasfiyeler ise BTC’nin yalnızca tek bir günde 3.000 dolar civarında değer kaybetmesi sonrası gerçekleşti.

Topluluk arasında “kripto kışı” ve “ayı piyasası” söylentileri tüm hızıyla devam ederken, yaşanan tasfiyelerin 400 milyon doları aşmasıyla birlikte durumun aslında biraz iç karartıcı olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Bitcoin fiyatı büyük bir hevesle beklenen 40.000 dolarlık seviyeyi kaybetti ve kısa sürede 38.000 doların altına geriledi. Düşüş burada da sona ermedi ve fiyat 36.000 doların biraz üzerinde konumlanarak 3 Şubat’tan bu yana yeni bir düşük seviye kaydetti.

Öte yandan altcoinler daha da fazla değer kaybediyor. Ripple (XRP), Cardano (ADA), Avalanche (AVAX), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) ve çok daha fazlasında çift haneli fiyat düşüşleri görülüyor. Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB), fiyat düşüşleri hala tek haneli olan birkaç varlık arasında yer alıyor, ancak her ikisi de yine de düşüş yaşıyor.

Tahmin edilebileceği gibi, artan oynaklık, tasfiyeleri ve tasfiye edilen tüccarların sayısını hızla artırdı.

Coinglass verileri, dünden bu yana 120.000’den fazla tüccardan 400 milyon dolar değerinde tasfiye olduğunu gösteriyor. En önemli tekil kayıp OKEx’te gerçekleşti ve 4 milyon dolar değerindeydi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.