Bitcoin (BTC) Bu Gelişmenin Ardından Yeniden 40.000 Dolar Seviyesinin Altına Düştü

Bloomberg’in bildirdiğine göre Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, 10.000 dolar’ı aşan kripto para transferlerinin Vergi Dairesine (IRS) bildirilmesini istiyor:

“Nakit işlemlerde olduğu gibi, adil piyasa değeri 10.000 dolar’dan fazla olan kripto varlıklar alan işletmeler de rapor edilecektir.”

Yeni girişim, Biden yönetiminin yenilenen vergi uygulama planının bir parçası. Hazine, teklifinde yeni varlık sınıfıyla bağlantılı “önemli” vergi kaçakçılığı riskleri konusunda uyarıda bulundu. Hazine Bakanlığı, finansal kuruluşların vergi bildirimiyle ilgili yeni standartlara uyum sağlayabilmeleri için söz konusu prosedürlerin 2023’ten itibaren yürürlüğe gireceğini belirtti.

Wall Street Journal’a göre Biden yönetimi, özellikle kripto para birimlerini hedeflemek için IRS personelini 80 milyar dolar’lık ek fonla ikiye katlamaya çalışıyor.

Son olarak Bitcoin haberlerin ardından yüzde 6 değer kaybetti ve yeniden 40.000 dolar seviyesinin altına düştü.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.