Bitcoin Beyaz Saray’da: Demokratlar Ele Geçirilen Terörist Hesaplarıyla İlgili Bilgi İstiyor

İki ABD’li demokrat, Trump yönetiminden terörist gruplar tarafından kullanılan 300’den fazla kripto para hesabına el konulmasıyla ilgili ayrıntıları açıklamasını istedi.

Josh Gottheimer ve Emanuel Cleaver’ın Trump yönetiminden El Kaide, Hamas ve IŞİD olmak üzere üç terörist örgütün Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarına yakın zamanda el konulması hakkında daha fazla ayrıntı sağlamasını istedikleri bildirildi.

El koyulan Bitcoin’lerle İlgili Daha Fazla Bilgi İstendi

Geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı’nın El Kaide, Hamas ve IŞİD’e ait açıklanmayan miktarda kripto para içeren 300’den fazla hesaba el koyduğunu bildirmiştik. Üç terörist grup, Bitcoin ve diğer dijital varlıkları elde etmek için sahte bağış toplama kampanyaları, reklamlar ve gelişmiş kara para aklama ağları dahil olmak üzere çeşitli yollara başvurmuştu. Sonrasında ise IRS, HSI ve FBI işbirliğiyle Bitcoin hesaplarına el koyuldu.

Bu haftanın başlarında, temsilciler Gottheimer (D-N.J.) Ve Cleaver (D-Mo.), Trump yönetiminden tüm operasyon ve kripto para birimlerinin ele geçirilmesi hakkında daha fazla ayrıntı açıklamasını istedi.

“Ulusal Güvenlik, Uluslararası Kalkınma ve Para Politikası Alt Komite Üyelerinin, Adalet Bakanlığı’ndan, online terör finansmanına şimdiye kadarki en büyük ele geçirme olan bu eylem hakkında uygun sınıflandırma düzeyinde bir brifing alması hayati önem taşımaktadır.”

Cleaver, Ulusal Güvenlik, Uluslararası Kalkınma ve Para Politikası Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesinin başkanı iken, Gottheimer Alt Komitenin bir üyesi. Temsilciler, Hazine Bakanlığı’nın, kripto para birimleri gibi araçlar kullanarak daha geniş ABD finans sistemini hedefleyen kötü kişileri engelleme çabalarının bir “değerlendirmesini” sunması gerektiğini de eklediler.

Yasadışı faaliyetler için kripto para kullanımı konusunun araştırılması, aslında kötü niyetli kişiler tarafından tercih edildiği sonucunu ortaya koyabilir. Ancak, daha derinlemesine bir bakış ve diğer birçok rapor, nakit ve fiat para birimlerinin hala suçluların en çok kullandığı ödeme yöntemi olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.