Bitcoin, Ayıları Tuzağa Düşürebilir Mi? Analist Açıkladı!

0
Bitcoin, Ayıları Tuzağa Düşürebilir Mi? Analist Açıkladı!

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) ayıları tuzağa düşürmesi ve 30.000 doların üzerine çıkması için potansiyel bir senaryo sundu.

Takma adlı analist Cred, yeni bir strateji oturumunda, Bitcoin hala düşüş eğiliminde görünse de, BTC’nin “anlamlı” bir ralliyi ateşleyebileceği bir kurulum gördüğünü söyledi.

“En basit haliyle, bu, yaklaşık 22.000 dolar veya civarında olan 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde haftalık bir kapanış gibi görünebilir. Böyle bir durumda, [22 bin doların altındaki] tüm bu faaliyetler – tüm satışlar, yeni pozisyon almalar, mevcut pozisyonlar, buna ne derseniz deyin – ofsayt olacaktır.

Bunun daha yükseğe doğru görünür, anlamlı bir geri dönüş için kurulum oluşturacağını düşünüyorum. Görünür ve anlamlı derken, sadece birkaç haftalık yeşil mumlar bile buna dahil. Tüm bu düşüş trendinde kesinlikle sıfır rahatlama rallisi oldu.”

Bitcoin dolar analizi

Koinfinans.com olarak aktardığımız üzere, Cred’e göre, Bitcoin son birkaç hafta içinde inanılmaz bir düşüş ivmesi ile 48.000 dolardan 17.000 dolara geriledi. Bununla birlikte, 200 haftalık hareketli ortalamanın 22.000 dolarda toparlanmasının, ivmeyi aniden BTC boğaları lehine çevirebileceğini söylüyor.

“20.000 dolar etrafındaki ticaretten anlayabileceğiniz gibi, haftalık zaman çerçevesi destek alanında. Haftalık kapanış, nominal değerde düşüş eğiliminde olan desteğin [200 haftalık hareketli ortalama] altında pek yapıcı olmadı. Yükseliş olacaksa, bu fiyat hareketini başarısız bir kırılma olarak değerlendirmek için bu seviyenin (22.000 dolar) üzerinde haftalık bir kapanışa ihtiyacımız var ve sonra daha yükseğe doğru bir geri dönüşü hedefleyebiliriz…

Bu noktada hedef ne olur? Bir dereceye kadar, bizi buraya getiren satışların çoğunun – bu tek taraflı verimsiz fiyat hareketinin çoğunun – geri alınması gerektiğini düşünüyorum. Haftalık zaman diliminde, en azından bir önceki aralıkta dip olan, kırılmış ve dirence dönüşmüş destek 32.000 gözüme çarpıyor.”

Yazma sırasında, Bitcoin 200 haftalık hareketli ortalamanın biraz altında 20.318 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın