Bitcoin 5.500 Dolar’ı Gördü, XRP’de Düşüş Hakim!

Kripto para piyasasında Nisan ayı itibariyle ayı piyasasının bitmeye başladığını haberler ve yükselişlerle görmek mümkün. Bunun en büyük etkenide Bitcoin’in Nisan ayında büyük bir hamle yaparak 5.000 dolar seviyesinin üstüne çıkması oldu.

Bitcoin (BTC) 5.000 dolar yükselişinden sonra 5.500 dolar’a çıkması diğer kripto para birimlerinde de etki oluşturdu ve yeşil mumlar ile günlük kapanışlar yapmalarını sağladı. Fakat Nisan ayının sonlarına doğru durgun bir piyasa hakimdi ve Mayıs ayının başlangıcında ile birlikte BTC yeniden canlanmaya başladı ve yükselişe geçeceğinin sinyallerini verdi.

Bitcoin Coinmarketcap yayın saati verilerine göre, 5.463 dolarlık fiyatıyla yüzde 1.56 ‘lık yükselişe sahip, toplam piyasa değerini de 96.580 milyar doların üzerine çıkartmayı başardı.

Dikkat çeken ikinci kripto para ise Ripple (XRP) oldu. Xrp’de durumlar iyi gözükmüyor, Bitcoin’de yükseliş hakimken Xrp’de düşüş gözlenmekte.

XRP piyasa değeri yayın saati verilerimize göre 0,30 dolarlık fiyatta yüzde 0.01’lik bir düşüşe sahip olmakta, toplam piyasa değeri ise 12.800 milyar dolar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

 

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.