Bitcoin 12.000 Dolara Yaklaşırken Piyasa Hakimiyeti Artıyor!

Ekim hem fiyat hem de piyasa hakimiyeti açısından Bitcoin için karlı olsa da, altcoinler için aynı şeyi söylemek zor.

Ağustos ayı, altcoin yatırımcıları için kar bazında yükselen bir ay oldu ve Bitcoin hakimiyetinin yılın başından bu yana ilk kez %60’ın altına düştüğünü gördük. Bununla birlikte, altcoin coşkusu, Eylül ayı düşüşü de beraberinde getirdiği için kısa sürdü.

Bununla birlikte üçüncü çeyreğin sonu Bitcoin yatırımcıları için de çok iyi değildi, ancak zaten Eylül’ün Bitcoin için genellikle karlı bir ay olmaması bekleniyordu. Çünkü veriler, Bitcoin’in Eylül ayında diğer aylardan daha fazla değer kaybettiğini gösteriyordu.

Beklendiği gibi, Bitcoin etkisi piyasada görüldü. Altcoinler, önceki ay biriken karların neredeyse tamamını kaybederek daha çok zarar gördü.

Bitcoin Yükselişte

Bitcoin, 12 bin dolar seviyesine doğru sert bir şekilde ilerliyor. Ağustos ortasından bu yana ilk kez 11.942 dolar’a kadar yükseldi.

Analistler, kripto paranın kendisini koruduğunu ve OKEx gibi bazı olumsuz haberlerden hızla kurtulduğunu göz önünde bulundurarak, trendin önde gelen kripto para birimi için yeni bir boğa döngüsünün başlangıcı olduğuna inanıyor.

Ekim ayı Bitcoin için etkileyici olmuş ve Bitcoin Eylül ayındaki düşüş hareketinden kurtulmuş olsa da, altcoinler geçen ayın korkunç kabusunda yaşamaya devam ediyor.

Ekim: Altcoin’ler İçin Başka Bir Kabus

Bitcoin hakimiyeti, %55’e kadar düştükten sonra Eylül ortasında yükselmeye başladı. Yazım sırasında, kripto para birimi tüm kripto pazarında %60.3’lük bir hakimiyet sağlarken, altcoinler %39.7 ile mücadele ediyor.

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) bile kötü bir performans sergiliyor. Ağustos ayında, kripto para 500 dolar civarında işlem görüyordu. Son iki ayda Ethereum, değerinin %20’sinden fazlasını kaybetti ve pazar hakimiyeti %15’in üzerinden %11’e düştü.

Şimdi, ETH günlük grafikte %2’lik bir kayıpla 369 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, piyasadaki spekülasyon, yaklaşan ETH 2.0 Phase 0’ın Ether boğaları için gerekli desteği sağlayabileceği yönünde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.