Bitcoin, 11 Bin Dolara Kadar Ulaştı! Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin, Fed’in faiz oranlarını kısa vadede düşük tutma planlarıyla ilgili haberlerin gündeme geldiği gün 11.000 doların üzerine kadar çıktı. Çoğu altcoin fiyatı iyileşti m ve toplam piyasa değeri 10 milyar dolar kadar arttı.

Bitcoin gün içinde yükseldi ve 2 haftanın en yüksek seviyesi olan 11.100 dolara ulaştı ancak o zamandan beri 10.900 doların altına geriledi. Çoğu altcoin, Ethereum’un %4 ile yaklaşık 380 dolara yükselmesiyle son kayıplarını geri kazandı.

Bitcoin 11.100 Dolara Kadar Çıktı

Dün yaklaşık 10.800 dolardan işlem gördükten sonra Bitcoin, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını en azından 2023’e kadar sıfıra yakın tutmayı planına olumlu tepki verdi. Sonraki saatlerde BTC yükseldi. İlk olarak, varlık, direnç ve psikolojik seviye 11.000 doları aştı ve 2 haftanın en yüksek seviyesi 11.085 dolara (Binance’de) ulaştı.

Ancak, önde gelen kripto para birimi yükselişini sürdüremedi ve 10.900 doların altına düştü. 11.000 doların altına geri döndü fakat, BTC’nin son koşuya devam etmesi ve 11.150 dolar ile 11.450 dolarlık bir sonraki direnç çizgisine yönelmesi için 11.000 doların üstesinden gelmesi gerekiyor.

Buna karşın, reddedilme Bitcoin’i daha güneye gönderirse, ilk destek seviyesi 10.700 dolar, ardından 10.400 dolar ve 10.000 dolar.

24 saatlik bir ölçekte, Bitcoin ve altın bir kez daha artan korelasyon gösterdi. Altın aynı zamanda gün içi değer olarak ons ​​başına 1.975 dolara yükseldi ve ardından 1.945 dolara geriledi. Bunun yanında, S&P 500, NASDAQ ve Dow Jones Industrial Average (DJI) gibi küresel endekslerin vadeli işlemlerinin tamamı bugün kan kaybediyor ve yüzde 1 ila 1,5 aralığında düşüşe işaret ediyor.

ETH, DOT, XRP: Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin dün hızlanırken ve kaybedilen hakimiyetinin bir kısmını geri kazandı ama o sırada, çoğu altcoin değer kaybediyordu. Bugün, yine de, çoğu altcoin kaybettikleri değerleri geri kazanıyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi ETH, %4’lük bir artışla ve 380 doların üzerinde işlem görüyor. Ripple benzer bir artışla karşımıza çıkıyor ve XRP 0.25 doların üzerinde işlem görüyor. DOT ilk 10’da 5. sırasını korurken, Bitcoin Cash (%2) geride kalıyor. Binance Coin ve Chainlink sırasıyla yaklaşık %3.5 artarak 27.5 ve 11 dolara yükseldi.

Çift haneli fiyat artışı gösterenler birkaç kripto para var. Lider, iExec RLC (%38) olarak karşımıza çıktı ve RLC bu sayede ilk 100’e girdi. Listeyi DigiByte (%18), Synthetix Network (%17), Kusama (%12) ve Blockstack (%10) takip ediyor.

Toplamda, kripto para birimi piyasa değeri, dünün dibi olan 340 milyar dolardan 10 milyar dolar arttı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.