Binance‘in Yeni Borsası Faaliyete Geçiyor

Önde gelen kripto para borsası Binance, yakın zamanda Güney Kore’de Binance KR isimli borsasını faaliyete geçiriyor.

31 Mart tarihinde yayımlanan resmi bir yazıya göre, Binance KR’yi kullanıma açacak. Kripto para birimleri arasında işlem sunacak olan borsa, Güney Kore’de bu yer alacak. Binance KR, Binance Cloud üzerinden faaliyet gösterecek. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Güney Koreli kullanıcılar Binance KR’ı kullanarak Binance’in hızlı işlemlerinden, güvenilirliğinden ve ticaret hacminden faydalanabilecekler. Borsaya BKRW paritelerini de eklediğimiz için Güney Kore Wonu ile kolayca işlem yapılabilecek.”

Zhao’nun açılmasından anlaşılacağı üzere tek yenilik Binance KR değil. Bu gelişmenin yanında Güney Kore wonu (KRW) ile desteklenen stablecoin olan Binance KRW’yi (BKRW) de piyasaya sürülecek.

Edinilen bilgilere göre Binance KR platformunda ilk etapta Bitcoin, Ether, Binance Koin ve BKRW ile işlem yapılabilecek. Zamanla içeriğin zenginleştirilmesi bekleniyor.

Binance KR‘daki para yatırma/çekme işlemleri 2 Nisan’da aktif olacak. Malta merkezli borsa Binance’den sık sık yenilik duymaya alıştık. Borsanın bir sonraki hamlesi merakla bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.