Balinalar 14 Katrilyonluk Yakımı Gelen Meme Coin’e Yöneliyor!

0
Balinalar 14 Katrilyonluk Yakımı Gelen Meme Coin'e Yöneliyor!
  • BabyDoge topluluğu, meme token’da şaşırtıcı bir miktarı daha ortadan kaldırdı ve toplam arzın büyük ölçüde düşmesine neden oldu. Bu popüler meme parası artık BinanceSmart Chain balinaları tarafından en çok aranan coin’ler arasında yerini aldı.

Aktif olarak BABYDOGE yakımı gerçekleştiren ve BabyDoge topluluğunu tarafından yakılan token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan BabyDoge yakımı takip hesabı @babydogeburn_ yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, geçtiğimiz gün bu meme kripto para biriminin bir düzine katrilyondan fazlasının ölü adreslere gönderildiğini paylaştı.

Bu devasa yakımlar, ekibin dolaşımdaki arzı daha da azaltmak için 50 katrilyon BabyDoge’u yakma planının bir parçası olarak meydana geldi. Düzenli yakımlar, dolaşımdaki meme coin miktarını azaltmak amacıyla gerçekleştirilir, bu da coin’i daha kıt hale getirdiğinden fiyatın artmasına neden olabilir.

Bu arada hesap paylaştığı tweet’te, dolaşımdaki toplam Baby Doge Coin arzının şu ana kadar yüzde 46.6’sının harcanamaz cüzdanlarda kilitlendiğini paylaştı.

Topluluk başka bir büyük BabyDoge paketi daha yaktı

Tweet’e göre, geçtiğimiz gün, BabyDoge topluluğu toplamda 14.211.723.606.188 dolar BABYDOGE token yaktı. Bu yakım işlemi yaklaşık 18.703 dolar değerindeydi.

Şimdiye kadar yakılan köpek kripto para birimlerinin toplam miktarı 196.059.835.954.598.048, bu miktar da dolaşımdaki toplam token arzının yüzde 46.681’ini oluşturuyor. Kripto para birimi Dogecoin’den (DOGE) ilham alınarak DOGE topluluğu tarafından BNB Chain’de piyasaya sürüldüğünde, arzı başlangıçta 420.000.000.000.000.000 idi.

50 katrilyonluk BABYDOGE yakımı gerçekleştirilecek

3 Haziran’da KoinFinans olarak BabyDoge topluluğunun token yakımlarının hızlandırılması için oy kullandığını ve mevcut arzı 50 katrilyon daha azaltmaya karar verdiğini bildirmiştik. Platformun ilk doğum gününde günü daha özel kılmak için etkinlikler planlayan ekip,

Ethereum’da 50 Katrilyon BabyDoge token’ın yakımını gerçekleştirmek için Snapshot üzerinde bir topluluk önerisini başlatarak topluluğa Babydoge yakımı konusunda oy kullanma şansı vermişti. Oylamaya katılanlara aşağıdaki üç seçenek sunuldu:

  • Seçenek 1: Evet, Hepsi aynı anda yakılsın.
  • Seçenek 2: Evet, 2 Aylık bir süreç içerisinde yakım yapılsın.
  • Seçenek 3: Hayır dokunmayın.

BabyDoge’un resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılan son güncellemeye göre, 2 katrilyondan fazla oy kullanıldı. Bunun dışında, oyların yüzde 91’inden fazlası yakımın gerçekleşmesi lehinde kullanıldı. Oylamanın 28 Haziran’da bitmesi bekleniyor.

BabyDoge balinalar arasında popüler

Kripto izleme hizmeti WhaleStats tarafından sağlanan veriler, geçtiğimiz gün BabyDoge Coin’in daha önce BSC olarak bilinen BNB Chain ağındaki ilk 100 balina arasında en çok satın alınan dijital varlıklar listesine girdiğini gösteriyor.

Orijinal Dogecoin köpek kripto para biriminden ve Elon Musk’ın DOGE desteğinden ilham alan meme token BabyDoge, yukarıda bahsedilen kripto takipçisine göre en büyük 100 BSC yatırımcısının en çok satın aldığı kripto para birimleri listesinde ilk 10 coin arasına girdi.

BabyDoge yakın zamanda birkaç borsada listelendi

Singapur’un büyük merkezi kripto ticaret merkezi Coin Tiger, 15 Haziran’da Baby Doge Coin’i (ABYDOGE) listeledi ve meme coin’in USDT stablecoin ile eşleştirilmiş bir şekilde trading’e açıldığını duyurdu.

Şanghay merkezli Çinli kripto borsası Deepcoin de köpek dijital para birimi için destek eklediğini açıkladığı ve dün, 21 Haziran’da, BabyDoge için önemli bir listeleme daha gerçekleşti.

Son 24 saate göre yaklaşık yüzde 4’lük bir artışla işlem gören BabyDoge, yazım sırasında 0,000000001394 dolar seviyesinden işlem görüyor, CoinMarketCap’te 232. sırada bulunan ve toplam piyasa değeri 155.986.824 dolar olan kripto para biriminin dolaşımdaki arzı; tüm yakımların ardından 115.113.333.04 milyar token civarında bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın