Haziran 3, 2022

Metaverse Hamlesi Yapan Meme Coin’den 50 Katrilyonluk Yakım Gelebilir!

  • Popüler meme kripto para birimi muazzam bir doğum günü kutlaması gerçekleştirdi. İlk doğum gününde Baby Doge Coin (BABYDOGE), 5 milyon dolar değerinde 3 katrilyonluk Babydoge yakımı gerçekleşti. Trend coin ayrıca 50 katrilyonluk bir yakma partisi planladıklarını açıkladı.

İlk doğum günü kutlamaları sırasında Baby Doge Coin (BabyDoge), 5.100.000 dolar (5.10 Milyon dolar) değerinde 3 Katrilyon BabyDoge’u inferno cüzdanlara gönderdi ve yakında “50 Katrilyon Yakım Partisi” gerçekleştireceklerini duyurdu.

Baby Doge ekibi, etkileyici bir işlemde 5.100.000 dolar (5.10 milyon dolar) değerinde toplam 3 katrilyon BabyDoge token’ını kalıcı olarak dolaşımdan kaldırarak 1. Doğum Günü kutlamalarına başladı.

BabyDoge ekibi, yakma işleminin ardından topluluğuyla “Proof of burn/Yakımın Kanıtı” olarak bir işlem bağlantısı paylaştı.

Baby Doge Coin ekibinin işi bu yakımla da bitmedi. Günü daha özel kılmak için, token’ın arkasındaki ekip, Ethereum’da 50 Katrilyon BabyDoge token’ın yakımını gerçekleştirmek için Snapshot üzerinde bir topluluk önerisini başlattı.

Ekip topluluğa Babydoge yakımı konusunda oy kullanma şansı verdi ve aralarından seçim yapabilecekleri üç seçenek sundu:

  • Seçenek 1: Evet, Hepsi aynı anda yakılsın.
  • Seçenek 2: Evet, 2 Aylık bir süreç içerisinde yakım yapılsın.
  • Seçenek 3: Hayır dokunmayın.

BabyDoge’un resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılan son güncellemeye göre, 1.5 katrilyondan fazla oy kullanıldı. Bunun dışında, oyların yüzde 90’ından fazlası yakımın gerçekleşmesi lehinde kullanıldı. Ancak anket hala yayında ve bildirildiğine göre 28 Haziran’da sona erecek.

Bu, BabyDoge’un ölü cüzdanlara bu kadar büyük miktarda BabyDoge token gönderdiği ilk sefer değil. 2022’nin başlangıcından bu yana, BabyDoge her ay katrilyonlarca token yakımı gerçekleştiriliyor.

Yoğun token yakımları bu seneye damga vurdu

Daha önce, Baby Doge Coin Ocak ayında 11,50 milyon dolar değerinde 5 Katrilyon token, Şubat ayında 20 milyon dolar değerinde 4,8 Katrilyon token, Mart ayında 12.80 milyon dolar değerinde 4 katrilyon token, Nisan ayında 10 milyon dolar değerinde 3.2 Katrilyon token ve Mayıs ayında 6.8 milyon doların üzerinde 4 Katrilyon token’lık yakımlar gerçekleştirmişti.

Bu, en son 3. çeyrek yanığı da dahil olmak üzere, BabyDoge’un altı ayda ölü cüzdanlara 66.2 milyon doların üzerinde toplam 24 katrilyon köpek temalı meme token gönderdiği anlamına geliyor. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, BabyDoge’un mevcut dolaşımdaki arzı 159.278.394.658.793.747 (159.27 katrilyon) seviyesinde bulunuyor.

Bunun yanı sıra BabyDoge, yatırımcı sayısı açısından da tüm diğer popüler köpek temalı kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteriyor. BscScan verilerine göre, BabyDoge’un 1.560.098 (1.56 milyon) benzersiz cüzdan adresi bulunurken, Etherscan.io, Shiba Inu’ya yalnızca 1.173.687 (1.17 milyon) benzersiz cüzdan adresinin sahip olduğunu bildiriyor.

babydoge yakımı

BabyDoge’dan Metaverse hamlesi

Orijinal olarak popüler meme kripto para birimi DOGE’a bir alternatif olarak tasarlanan, ancak Binance Smart Chain‘e dayanan BabyDoge, doğum günü kutlamaları sırasında yakım dışında bazı projeler daha gerçekleştirdi. Projenin birinci yıl dönümü vesilesiyle, yaratıcıları kendi Metaverse’leri olan Wearable konusunda yeni bir önizleme yayınladı.

Yeni teaser, kısa olmakla birlikte, BabyDoge Wearable Metaverse’deki dijital avatarların biçiminde gerçekleşen kontrastlar ve değişiklikler konusunda topluluğu bilgilendirdi. Kullanıcılar, sanal “köpekler”in hem grafikleri hem de animasyonları açısından da bazı iyileştirmelerin gerçekleştirdiğini gözlemlediler.

Yaklaşan Metaverse’in daha önce bildirildiği gibi Decentraland platformuna mı dayanacağı yoksa tamamen bağımsız bir proje mi olacağı henüz belli değil. BSC Daily, tweetinde ayrıca BabyDoge token’ının Metaverse için oyun içi bir para birimi olarak kullanılabileceğini belirtti ve açıklamadaki “aşk ve evcil hayvan” kelimeleri metaverse’in Tamagotchi-tarzı bir mekaniği olabileceğini çağrıştırdı.

Bir Babydoge topluluğu üyesi tarafından yayınlanan bazı istatistiklere göre sadece bir yıl içinde proje Twitter’da 1.4 milyondan fazla takipçi, Telegram topluluklarında yaklaşık 300.000, Discord’da 61.000, Facebook’ta 320.000’den fazla ve Instagram’da ise 284.000’den fazla takipçi kazandı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.