Ayı Piyasasına Rağmen, Çinin En Zenginleri Arasına Giren Kripto Milyarderleri

Tüm kripto para birimi sektörünün bir ayı piyasasında olduğu ve birçok kripto paranın değerlerinin% 50’sini kaybettiğiyle ilgili soru yoktur. Ancak, bu kesinlikle bireylerin kripto-para birimi ile ilgili girişimler yoluyla çok zengin olmalarını engellemedi.

Özellikle, çeşitli kripto para birimlerindeki piyasa sermayeleşmelerinin azalmasına rağmen, Çinli işadamları, kripto-para birliği ile ilişkili şirketler sayesinde Çin’in en zengin bireylerinin arasına girmişlerdir.

Önemli Rakamlar

Hurun raporu yıllık olarak yayınlandı ve kripto-para sektöründeki 13 işadamı, en az 2 milyar yuan değerindeki servete sahip ve 289 milyon ABD doları serveti olan işadamlarını içeren listeyi hazırladı.

En yüksek giriş, Bitmain Teknolojileri’nin kurucusu Micree Zhan Ketuan’a ve Çin’deki en varlıklı insanlar listesine girebilmek için,kripto para sektöründeki toplam 29,5 milyar yuan net servete sahip tek kişi olan işadamına ait. Bu, dünyadaki en büyük bitcoin madencilik şirketi olan Bitmain’in bu yıl sonuna kadar 10 milyar dolarlık gelir elde etmesi göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil; şimdiden 10 milyar doların üzerinde. Bir başka yüksek giriş, 16.5 milyar yuan tahmini değerinde, 204’te gelen aynı şirketin, Bitmain, Wu Jihan’ın diğer kurucu ortaklarına ait.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.