Ani Kırılma: Kraken Borsasında Bitcoin Aniden 1,000 Dolar Düştü

Bitcoin bugün bir ani kırılma olayında, Kraken‘de fiyatını düşürdü. Kripto’nun en büyük varlığı Bitcoin bu ani kırılmanın ardından hızlı bir şekilde toparlandı.

Bitcoin’in fiyatı 5.400 dolardan 4.357 dolara kadar felaket bir düşüş yaşadı ve ardından normal işlem aralığına kadar artış gösterdi. Bütün bu kırılma olayı, beş dakika içinde oldu.

Kripto paranın fiyatındaki bu ani düşüş, yatırımcıların kaybetmeyi-bırak bölgelerini tetikleyerek ticaretin kapanmasına ve kayıplara sebep olabilir. Ancak bazı yatırımcılar birkaç düşük fiyat teklifinde bulunarak doğru karar vermiş olabilirler.

Twitter kullanıcısı Crypt0mer, bu yaşanan olay sayesinde mükemmel bir BTC ticareti yaptığını iddia etti.

Kraken, 4 Eylül 2018’de, Eth’nin bir anda 40 dolardan daha fazla düşüş yaşamasıyla benzer bir olay görmüştü. Borsa, 18.000 ETH’yi bir dakika içinde satmıştı ve satın almıştı.

CryptoPotato‘nun bildirdiği üzere, 6 Aralık 2018’de, Coinbase Pro’da Ethereum ani kırılma ile çökmüştü. Dijital varlık 100 dolardan 13.05 dolara düşmüştü ve ardından tekrar yukarı çıkmıştı.

Bu tür ani kırılma olaylarının bot ticaretinden büyük pazar siparişleri yapan büyük oyunculara kadar birçok sebebi olabilir.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.