Mayıs 3, 2022

Analistten Devasa Bitcoin Tahmini! BTC Düşüşten Nasıl Kurtulacak?

Yakından takip edilen bir kripto trader’ı, Bitcoin fiyatının son zamanlarda düşüş yaşamasına rağmen, bu yıl Bitcoin için parabolik bir ralli öngörüyor.

Yeni bir strateji paylaşımında Credible, 328.700 Twitter takipçisine birçok Bitcoin trader’ının BTC’nin düzeltmeye devam etmesini ve aralığı 28.000 dolara düşürmesini beklediğini söyledi.

“Bu zirvelere (69.000 dolar) ulaştığımız gibi, bu diplere de ulaşılması yönündeki beklentiler çok mantıklı… Ve böyle bir hamle yapacak olsak bile, yapımız bozulmadan kalır. Hâlâ bir yüksek, bir alçak, bir higher high [ve] higher low noktamız var. Ben devamını beklerdim.”

Kripto analisti 28.000 dolara hareketin olasılık dahilinde olduğuna inansa da, Bitcoin’in başka bir yol izlediğini düşünüyor.

“Güçlü yükseliş trendlerinde, higher low’ların oluştuğunu görme eğilimindeyiz ve agresif yükseliş trendleri sırasında normalde çok bariz görünen kilit seviyelere ulaşılmasını bu şekilde başaramıyoruz. Yine 2017’de bunun örnekleri çoktur.”

Kripto strateji uzmanına göre, yükseliş ivmesinin olmasa da Bitcoin 100.000 doların üzerine son bir hamleye hazırlanıyor olabilir.

“Beşinci dalga için 100.000 dolar seviyesini bekliyorum ve tamamlandığında, 100 bin doların üzerinde de olabilir… Sanırım gerçekçi olarak muhtemelen 100.000 ila 200.000 dolar arasında bir yere ulaşacağız…

Ama asıl mesele şu ki, biriken bu düşük seviyeler, onları şimdi almamıza gerek yok. Beşinci dalga için çok iyi bir şekilde devam edebiliriz.”

Credible, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, beşinci dalga bir yükseliş trendinin son rallisidir.

Bitcoin’in yükseliş ivmesini nasıl canlandırabileceğine gelince, Credible, Bitcoin fiyatının 28.000 dolara düşmesini bekleyen trader’ların, istedikleri yere düşmeyebileceğini fark ettiklerinde ralliyi 100.000 dolara çıkaracağını söylüyor.

“Beklediğimizden daha uzun süren bu çok çılgın rallileri elde etmemizin yolu, insanların istedikleri ideal girişleri alamadıkları için fiyatı yukarı doğru kovalamak zorunda kalmasıdır.… Çoğu zaman, bu parabolik ilerlemeleri elde etme şeklimizdir ve agresif ralliler, bu tür bir hamle için (28.000 dolara düşer beklentisi) kenarda bekleyen insanların sonunda bunu alamamasıdır.

Kırılma yaşadığımızda, daha yüksek seviyeden satın almak zorunda kalıyorlar ve bu tür agresif alımlar, fiyatların peşinde koşmak, bu irrasyonel hareketleri yukarıya doğru yönlendiren şeydir.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.