Mayıs 1, 2022

Analist Willy Woo’dan Umutlandıran Bitcoin Değerlendirmesi!

On-chain analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) fiyatının son birkaç hafta içinde gerçekleşen olumsuz hareketlerine rağmen tarihsel olarak benzersiz spot piyasa talebi gördüğünü açıkladı.

Popüler analist, bir milyon Twitter takipçisine kurumsal sermayenin Bitcoin’e aktığını söyledi. Öte yandan analist, BTC’nin mevcut fiyat hareketinin 2020’nin sonlarında, kripto piyasalarının büyük ralliye başlamadan hemen önceki fiyat hareketine benzediğini düşünüyor.

“Bitcoin fiyatı yatay çünkü Wall St bir makro riskten kaçınma ticaretinde vadeli işlem sözleşmesi satıyor. Bu arada kurumsal yatırmcı, BTC’yi en yüksek oranlarda topluyor ve soğuk cüzdanlarına taşıyor.

Böyle zamanlarda 2020’nin 4. çeyreğinde yaşanan arz şoku sıkışıklığını hatırlıyorum.”

Bitcoin exchange verisi

Woo’ya göre, Bitcoin’in dik bir borsa düzeltmesi karşısında çöküşü önleme yeteneği göz önüne alındığında, yatırımcılar BTC’yi güvenli liman varlık sınıfı olarak görüyor olabilirler.

“Hisse senetleri düşerken ve USD Endeks yükselirken, BTC’nin iyi bir şekilde tutunuyor olması şu anda gerçekleşen benzeri görülmemiş spot alımların kanıtıdır. 

Başka bir deyişle: yatırımcılar BTC’yi zaten güvenli bir liman olarak görüyor. Fiyata yansıması zaman alacaktır. Vadeli satışların cephanesinin bitmesini bekleyin.”

Kısa vadede Woo, Bitcoin’in makroekonomik faktörlerden gelen rüzgarlarla karşı karşıya olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, USD dolar endeksinin (DXY) kritik bir direnç seviyesinde olduğunu ve bunun Bitcoin ve diğer varlıkların rallileri ateşlemesine yardımcı olabilecek bir ret ile sonuçlanabileceğini ekliyor.

Woo ayrıca, trendlerdeki dönüm noktalarını belirlemeye çalışan bir gösterge olan TD (Tom DeMark) sırasının DXY için büyük bir düşüş sinyali verdiğine dikkat çekti. Bunu deneyimli trader Peter Brandt paylaşımına Twitter üzerinden yanıt verirken yaptı.

TD dizisi, önceki dört mumun kapanışının üzerinde ardışık dokuz mum kaydettiğinde, bir TD9 sinyali oluşturur. Woo, DXY’nin resmi olarak yakın gelecekte Bitcoin ve diğer varlıklar için büyük etkileri olabilecek bir TD9’a ışık tuttuğunu söyledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.