Eylül 23, 2023

Analist XRP Rallisi için Tüyo Verdi: 4 Yıllık Trend Çizgisi Tekrar Edilebilir!

Tarihsel veriler, XRP token’ın bir ralli kaydetmeden önce 4 yıllık bir trend çizgisini yeniden test ederek 0,93 dolarlık yıllık yüksek seviyesinden %63 oranında düşebileceğini gösteriyor.

Dubai merkezli bir kripto analisti olan Rob Art, yakın tarihli bir raporunda bu modele dikkat çekti. Piyasa gözlemcisi, XRP’nin son dört yılda periyodik çöküşlerde belirli bir trend çizgisini tekrar ziyaret etmeye devam ettiğini doğruladı.

Rob Art’a göre varlık trend çizgisindeki desteği her tekrar test ettiğinde, daha sonra büyük bir ralli gerçekleştirme eğiliminde. Analist, XRP’nin patlayıcı bir ralliye başlamadan önce bu trend çizgisini tekrar test edeceğini varsaymanın mantıklı olacağını iddia ediyor.

Analist bu iddiaları doğrulamak için günlük bir XRP grafiği paylaştı. İlginç bir şekilde, grafikteki veriler son dört yılda Ripple piyasasında tanık olunan periyodik çöküşleri vurgulamaktadır.

XRP haberleri

Trend çizgisinin ilk tekrar testi, Mart 2020’de XRP’nin 0,1165 dolara düşmesiyle gerçekleşti. Bu düşüşün ardından altcoin etkileyici bir ralli düzenleyerek 24 Kasım 2020’de 0,7871 dolara kadar yükseldi. Bu artış, yeniden testin ardından %575’lik bir yükselişi temsil etti.

Fiyat, 0,7871 dolar seviyesine ulaştıktan sonra bir düşüş daha yaşadı ve 29 Aralık 2020’de %77’nin üzerinde bir düşüşle 0,1720 dolar seviyesine geriledi. SEC’in 22 Aralık 2020’de gündeme gelen Ripple’a yönelik suçlamaları, varlık üzerinde büyük bir satış baskısı yaratarak fiyattaki bu düşüşe katkıda bulundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP 0,1720 dolara düştükten sonra trend çizgisindeki desteğe ulaştığı için düşüş trendi kısa sürdü. Bu yeniden testin ardından, varlık Nisan 2021’de %986 artışla 1,9659 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişin ardından birkaç ay süren bir düzeltme yaşandı.

Ancak ayıların baskı beklenenden uzun sürdü ve fiyat 1,9659 dolardan %85 oranında gerileyerek 0,2874 dolara kadar geriledi. Ancak fiyat bir süre sonra %92 oranında yükseldi.

Özellikle, XRP bu yılın Ocak ayında 0,3000 dolara düştüğünde trend çizgisini tekrar ziyaret etti. Sonunda dava zaferinin ardından 13 Temmuz’da bu yılın en yüksek seviyesi olan 0,9380 $’a yükseldi. Ancak, varlık şu anda bu yüksek seviyeden bir düzeltmeyle karşı karşıya ve elde edilen kazançların çoğunu geri çekmiş durumda.

Bu geniş çaplı düzeltmenin ortasında, XRP 0,9380 dolarlık en yüksek seviyeden %51 oranında düştü. Rob Art, varlığın trend çizgisinde destek bulana kadar düşmeye devam edeceğine inanıyor. Analist, 0,9380 dolardan %63,36’lık bir düşüş öngörerek destek noktasını 0,3437 dolar olarak belirledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.