Analist Uyardı: Sıradaki Terra Bu Altcoin Olabilir!

Kripto para piyasası bir süredir yüksek oynaklıkla mücadele ediyor. Makroekonomik gelişmeler ve sektördeki gelişmeler kripto varlıkların fiyatında düşüşle sonuçlandı. Bitcoin fiyatı desteği tutamadı ve 16.500 dolara kadar geriledi. Ancak yaşanan tüm bu gelişmeler arasında Binance Coin fiyatında da sert düşüşler görüldü.

Kripto topluluğu bir süredir Binance borsasının çökeceği konusunda spekülasyonlar yapıyor. Spekülasyonlara göre dev borsa Terra ve FTX gibi çökecek. Bu spekülasyonların en önemli nedeni ise USDC işlemlerinin durdurulması oldu. Paniğe kapılan trader’lar, borsaki varlıklarını hızlıca çekmeye başladı. Öte yandan borsa tarafından aktarılan “rezerv kanıtı” raporunda da birtakım problemler ortaya çıktı.

Bu durum kripto alanında büyük bir FUD (korku, belirsizlik ve endişe) yarattı ve sadece birkaç gün içinde yaklaşık %25’lik bir düşüşe neden oldu. Bu arada, fiyat biraz toparlandı ancak bazı isimler LUNA çöküşü gibi ‘dik bir düşüş’ eğiliminin devamını bekliyor.

BNB fiyatı, daha önce LUNC (eski adıyla LUNA) da görülen çok aylık bir destek bölgesinden düştü. Fiyat zirveye ulaştı ve tarihte ilk kez sert bir düşüş yaşadı. Hem grafikleri hem de senaryoyu karşılaştıran analist, BNB fiyatının da LUNA’nın o zamanki düşüşüne benzer şekilde sert bir şekilde düşebileceği konusunda uyardı.

Analist, Elliot dalga teorisine atıfta bulunarak tahminini paylaştı. Yukarıda bahsedilen BNB/BTC grafiği, teoriye göre 5. dalgayı tamamladığından, önümüzdeki günlerde fiyatı 150 doların altına düşürebilecek bir düşüş eğilimi arıyor.

Binance Coin (BNB), şu an 250 doların altında işlem görüyor. 220.5 dolarlık düşük seviyeden yükselse de 250 doları geçmekte zorlanıyor. Eğer fiyat düşmeye devam ederse yatırımcılar arasındaki korku da artacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.