Analist PlanB Bitcoin Tahminin Arkasında: BTC Saat Gibi Hareket Ediyor!

Popüler analist PlanB, önde gelen dijital varlık BTC ile ilgili iddialı bir tahminde bulunmuştu. Plan B, BTC S2F (stok-akış) modelini kullanarak Aralık 2021’den önce Bitcoin fiyatının 100.000 dolar – 288.000 dolar fiyatına ulaşacağını iddia etti. Düzenleyici ve kurumsal cephedeki birçok güncelleme ve duyuruya rağmen tahminin arkasında duruyor. Plan B’nin dışında 2020’nin sonunda 100.000 dolar hedefi olan birkaç Bitcoin destekçisi olsa da analist, bir model tarafından desteklendiği ve zaman verdiği için tahminiyle öne çıkıyor.

Popüler stok-akış modelinin yaratıcısı, Bitcoin’in üçüncü Halving etkinliğinden sonra “saat gibi” planı takip ettiğini söyledi. Ayrıca, S2FX modelinin doğru olduğuna ve BTC’nin 2021’in sonunda 100.000 ila 288.000 dolar arasında işlem yapacağına olan inancını yineledi.

Saat Gibi Hareket Eden BTC

Stok akış modeli ve varyasyonları, kripto para birimi topluluğundaki en popüler BTC fiyat tahmin araçları arasında yer alır. Stok Akış Modeli PlanB isimli bir analist tarafından oluşturuldu.  Bitcoin Halving etkinliği, modellerin en hayati parçası diyebiliriz, çünkü yeni kripto paraların yaratılmasını yarı yarıya azaltır; dolayısıyla “akışı” azaltır. Bu nedenle PlanB ve S2F’nin destekçileri, her Halving’den sonra BTC’nin fiyat performansını takip ediyor. Yakın tarihli bir tweet’te analist, Bitcoin’in Mayıs ayındaki üçüncü Halving etkinliğinin ardından “saat gibi” hareket ettiğini iddia etti. 2012 fiyat gelişmeleri önemli ölçüde daha değişken olsa da, aşağıdaki grafik BTC’nin 2020 hareketlerinin dört yıl öncesine benzediğini gösteriyor.

Modele inananların birçoğunun dışında, pek çok topluluk üyesi, Bitcoin’in gerçekten de önümüzdeki yıl altı haneli bir fiyat bölgesine fırlayabileceğinden şüphe ediyor. Bununla birlikte, modelin yaratıcısı sağlam bir inanan olmaya devam ediyor. Kısa süre önce duruşunu yeniden dile getirdi ve “Bitcoin S2FX’in doğru olduğuna ve Bitcoin’in Aralık 2021’den önce 100.000 dolar – 288.000 dolar’a dokunacağına dair hiçbir şüphem yok.” ifadelerini kullandı. PlanB ayrıca “arz sıkıntısının gerçek olduğunu doğrulayan yeni verilere” sahip olduğunu ekledi. BTC gerçekten bir yıldan biraz daha uzun bir süre içinde 100.000 dolar’a ulaşırsa, piyasa değerinin yaklaşık 2 trilyon dolar’a yükseleceğini belirtmekte fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.