Analist Michael van de Poppe: Bu Üç Altcoin Yeni Bir Alt Sezonu Başlatmaya Hazırlanıyor

Başarılı kripto analisti Michaël van de Poppe, büyük çıkışlar için hazır görünen üç varlığı ele alıyor ve yeni bir altcoin sezonu olasılığını değerlendiriyor.

Yeni bir videoda Van de Poppe, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar düşüşüne şahit olduğumuz Mayıs ayı sonundaki acımasız düzeltmeye rağmen, önümüzdeki haftalarda bir altcoin sezonunun yolda olabileceğini söylüyor.

Van de Poppe, genel altcoin piyasa değerinin 21 günlük haftalık hareketli ortalamanın (21 WMA) üzerinde kaldığını gözlemliyor ve altcoin boğa koşusunun muhtemelen bitmediğine dikkat çekiyor.

“Hâlâ 21 günlük WMA’nın üzerinde hareket ediyoruz, bu da yükselişe devam etmek için iyi bir olasılığımız olduğunu gösteriyor…

Birçok altcoin, USD ve Bitcoin paritelerinde yeni zirveler yapacak. Altcoin piyasa değerinin şu anda 21 WMA’nın üzerinde olması, oldukça büyük bir yükseliş tetikleyicisi ve sahip olduğumuz ivmenin sağlam bir göstergesi. Bu sayede, toparlanmaya devam edebileceğimiz ve altcoinlerin çok harika bir yaz geçireceği beklentisi var…

Büyük bir altcoin sezonu olacak mı? Tez sağlam ve altcoin’lerin ivmelerini koruyacaklarına inanmaya devam ediyorum. Biriktirmeye başlamanın zamanı geldi.”

Van de Poppe’un şu anda hangi altcoinleri takip ettiğine gelince ise, analist, Bitcoin çiftinde (CRV/BTC) 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaları geri almanın ve yükselişini sürdürmenin eşiğinde olduğunu iddia ettiği otomatik piyasa yapıcı Curve Finance’den (CRV) bahsediyor.

CRV şu anda direnç bölgesinde hareket ediyor, ancak 100 ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine geri döndüğümüzü ve orada bize destek oluşturacağını varsayıp bekleyebiliriz. Ardından, bu biriktirme aralığından çıkıp yeni zirvelere doğru kırılmaya başlayabiliriz.”

Yazım sırasında 2.54 dolar değerinde olan CRV, kripto para birimleri sıralamasında 90. sırada bulunuyor.

Analist ayrıca, zincirler arası lending platformu Kava.io’nun (KAVA), 100 ve 200 günlük hareketli ortalama göstergelerinin altına düşmesine rağmen Bitcoin (KAVA/BTC) karşısında yeni yıllık zirveler yapmaya hazır göründüğünü de belirtiyor.

“KAVA için; yeni yüksek tepeler ve yeni yüksek dipler yaptığımız, momentumun değişmeye başladığını bir döngüye girdiğimizi görebiliyoruz. Yaşadığımız kayıpları telafi ediyoruz.”

KAVA, mayıs ayı sonlarında 2.50 dolara kadar düştüğü bir fiyat eğiliminin ardından yazım sırasındaki yaklaşık 5.00 dolarlık seviyelere geri dönerek oldukça iyi bir şekilde toparlandı.

Van de Poppe’un “altcoinler için temel momentum göstergesi” olarak adlandırdığı Ethereum (ETH), 2.900 dolar civarındaki direnci kırmaya çalışıyor. Analist, son zamanlarda Ethereum’un 2.600 dolarlık destek bölgesini iyi tuttuğunu, ancak 3.400 dolara tırmanmaya devam etmesi için 2.900 dolar seviyesini aşması gerektiğini belirtiyor.

2.900 dolardaki direnç ne kadar test edilirse, o kadar zayıflar.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.