Analist Bu Tarihe Kadar Bitcoin’de Ralli Beklemiyor – İşte Nedeni

Popüler bir kripto analisti, gelecek yıl için devasa Bitcoin (BTC) tahminlerinin gerçekleşebileceğinden emin olmadığını açıkladı.

Geniş çapta takip edilen kripto trader’ı Benjamin Cowen, InvestAnswers’a verdiği yeni bir röportajda, Bitcoin’in 2023 yılına kadar %1.000’in üzerinde artış yaşayabileceği yönündeki tahminleri değerlendirdi. Cowen, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde altı haneli fiyat aralığına bile ulaşabileceğine artık inanmadığını söyledi.

“Bir zamanlar 2023’ün bunlara ulaştığımız yıl olacağına inanmak istiyordum, belki 250.000 dolar her zaman çok yüksekti, 2023’e kadar 100.000 dolar ya da biraz daha fazla olacağını düşünüyordum.

Şimdi kesinlikle bu fikir hakkında biraz daha şüpheciyim, özellikle de Fed son altı ayda çok sert şekilde ters yönde değiştiği için. Sosyal istatistikler gibi başka şeyleri de takip ediyorum ve kripto içerikli YouTube kanallarının yeni abonelerine bakıyorum. Bu tür şeylerde izleyici sayısını inceliyorum ve şu anda hepsi düşüş trendinde. İnsanlar gaz almakta zorlanıyorsa, Bitcoin satın almakta daha da zor olacaktır.”

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, Cowen, perakende yatırımcılar BTC’de aşırı yükselişe geçse bile, bunun Bitcoin’i gelecek yıla kadar 250.000 dolara itmek için yeterli olamayacağını da ekledi.

“Bitcoin gibi riskli varlıkların nihayetinde 250.000 dolara çıktığını görmek için hala genel perakende duyarlılığına ihtiyacınız var. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde gelecek yıl çeyrek milyon dolara nasıl ulaşacağımızı görmek için çabalıyorum. Yüksek enflasyonun ikinci zirveleri olan 40’lı ve 70’li yıllara işaret edebilirsiniz, bu dönemlerde borsa iyi gitti. Ancak ilk zirve sırasında, borsa enflasyon zirve yapana kadar düştü.

Böyle bir düşüş, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde çeyrek milyon dolara gitmesi için büyük bir geri dönüş yaratacaktır, bu yüzden muhtemelen önümüzdeki 18 ayda oraya ulaşamayacağını söyleyebilirim.”

Cowen, uçuk bir ralli yerine, önümüzdeki iki yıl için volatil ve heyecan verici olmayan bir Bitcoin piyasası görüyor.

“Bu ayı piyasasını bu yıl için sonlandırdığımızı ve ardından 2019 ve 2015’te yaptığımız gibi bir birikim aşamasına girdiğimizi tahmin ediyorum ve sonra bir sonraki Bitcoin Halving etkinliğine yavaş yavaş hazırlanacağız. Bu noktada muhtemelen Fed’in nihayetinde faiz oranlarını düşürdüğünü ve enflasyonun düştüğünü göreceğiz (eğer hala düşmediyse).”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.