Bitcoin’de Roketlenme Mümkün mü? Dikkat Çeken Tahmin!

Bitcoin fiyatında iyimser olmak için çok fazla somut neden bulunmuyor. Fiyat bir süredir 20.000 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor ve bazı on-chain göstergelere daha fazla düşüş eğilimi çok da uzakta değil. Benzer şekilde uzun vadeli piyasa verileri de bir düşüşe işaret ederken, önümüzdeki hafta ufak bir mola görmemiz çok da şaşırtıcı olmayacaktır. Mevcut bazı işaretler olası bir toparlanma ihtimali sunuyor ve bu, hafta sonu kısa süreli de olsa bir sıçramaya yardımcı olabilir.

Bitcoin Aktif Adresleri Kurtarıcı Olabilir

Bitcoin Santiment

Santiment’e göre, şu anda ağ içinde etkileşim kuran Bitcoin benzersiz adreslerinin sayısı arttı. Bu, yükseliş için olumlu bir sinyal olarak yorumlanırken, benzeri bir farklılık en son Aralık 2020’de görülmüştü. Aynı zamanda BTC, 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerine çıktı.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, gözlemlenen bir başka yükseliş sinyali, Bitcoin balinalarının Coinbase‘den gerçekleştirdiği token çıkışlarıyla. Haber hazırlanırken, Coinbase’deki ortalama BTC çıkışı 9 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, ortalama girişlerinin de önemli ölçüde yüksek olduğunu not etmek önemli.

Buna karşılık, madenci satış baskısı artmaya devam etti ve bazı analistler madencilerin etkisinde bir kapitülasyon dönemi bekliyorlardı. Bunu şimdilik bir kenara bırakırsak, BTC fiyatı daha olumlu bir şekilde tepki verebilir.

Bitcoin analizi

Bitcoin fiyatı için aşırı yüksek senaryoları konuşmak için oldukça erken olsa da ilk aşamada 20.030 dolarda yer alan direnç seviyesinin test edilmesi de oldukça tatmin edici olacaktır. BTC’nin fiyatı bir eğim direncinde (sarı çizgi) toparlanıyor, ancak varlık yukarıda belirtilen direncin üzerine çıkarsa senaryo büyük ölçüde daha iyiye gidecek. Güçlü bir rallinin ardından direnç eksikliği, değerlemenin 30.000 doların hemen altına gelmesiyle sonuçlanabilir.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinin %50’den fazla altında işlem görmeye devam edecek olsa da, kayıplarda bir miktar azalma olacaktır. Tarihsel olarak, 17.000-20.000 dolar arasındaki fiyat aralığı, BTC tarihinde en çok işlem gören aralıklardan biri haline geldi.

Hafta boyunca, Bitcoin muhtemelen her iki yönde de salınabilir ve hafta sonu, BTC için ticaret stratejileri planlamak için çok önemli bir zaman oluşabilir. Yine de, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu ve risk yönetiminin yatırımcılar için en önemli unsur olduğunu akılda tutmak oldukça önemli.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.