Analist: Bitcoin Fiyatı 17.000 Dolar’a Düşebilir! Peki Nasıl?

Bitcoin fiyatındaki 1.300 dolar’lık bir hafta sonu artışı, yeni hafta başladığında daha fazla kazanımı garanti etmek için yeterli değil gibi görünüyor, en azından bazı analistler böyle düşünüyor.

Bağımsız analist Vince Prince’e göre, son ralli BTC fiyatını ideal bir satış pozisyonunun yakınına getirdi. Pazar günü yayınladığı bir notta analist, Bitcoin’in yakın geçmişte yukarı yönlü girişimleri reddettiği “üst direnç kümesine” yaklaştığını belirtti.

Prince tarafından paylaşılan aşağıdaki grafiğe göre, fiyat tavanı, Azalan Kanal oluşumunun bir parçası. Bitcoin, son zamanlarda söz konusu düşüş yapısının içinde aşağı doğru işlem görüyor. Pazar günü önde gelen kripto para birimi, genellikle aşağı yönlü bir düzeltmeyi izleyen bir hareket olan başka bir higher low (en düşük noktanın altına gitmediği, ancak arada bir miktar yukarı ve aşağı fiyat hareketiyle yükseldiği zaman, aşağıdaki D noktasını) oluşturdu.

Vince’e göre, “D” noktasından gelen düşüş eğilimi, 17.000 dolarlık destek seviyesinin yakınında bulunan “E” noktasında duracak. Ancak, Vince’in notunu yayınlamasından kısa bir süre sonra, BTC fiyatı Azalan Kanalın üst trend çizgisinin üzerine çıktı. Bununla birlikte söz konusu harekete, bir kırılma eylemi olarak uzun ömürlülüğü konusunda şüphe uyandıran daha düşük hacimler eşlik etti. Bu nedenle, fiyatın Kanala yeniden girme olasılığı yüksek görünüyor.

Bunların yanında kripto para birimi son zamanlarda 20.000 dolar’lık rekor seviyeye ulaştı, ancak kar alma duyarlılığı nedeniyle yukarı yönlü hareketini daha fazla sürdüremedi. Tekrar tekrar 20.000 dolar’a yaklaşma girişimi benzer satış eğilimiyle karşılaştı.

Prince’in Bitcoin ile ilgili tahmini kısa vadede olabilecekleri gösteriyor. Buna ek olarak, Bitcoin’in orta vadeli görünümü, onu bir Yükselen Kanal oluşumu içinde olduğunu gösteriyor ve kripto para biriminin er ya da geç bir patlama hareketi için 20.000 dolara yaklaşabileceğini ortaya koyuyor. Yükselen Kanal görünümü, fiyatın defalarca bir çöküş hareketine girmesini engelleyen destek eğilim çizgisinde ortaya çıktı.

Örneğin, yukarıdaki grafikteki kırmızı daireler, satın alma hissiyatının daha güçlü olduğu alanı gösteriyor. Hepsi, Yükselen Kanalın destek çizgisine denk geliyor. Bu arada, destek seviyelerinin yeniden test edilmesi genellikle fiyatın Kanalın direnç trend çizgisine doğru yükselmesini sağlar. Bu da, Bitcoin’i, üst trend çizgisine denk gelen bir seviye olan 21.000 dolar’a çıkarır.

Bitcoin’in bu tahminler ortasında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.