Altın Fiyatında Tarihi Rekor! Bitcoin Ne Durumda?

Altın 2.000 doların üzerinde keşfedilmemiş bölgeye yönelirken Bitcoin 11.300 dolarda istikrarlı ve Chainlink 9,95 dolardan başka bir ATH kaydetti.

Kripto para piyasasında Bitcoin nispeten sakin kalırken, bazı altcoinler Chainlink önderliğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ilerliyor.

Kripto Para Fiyat Hareketleri

Dünkü 11.500 dolarlık direnç seviyesinin üstesinden çıkma girişiminden sonra Bitcoin aşağıya doğru ilerledi. Önde gelen kripto para birimi desteği ve psikolojik düzeyi 11.000 dolar olarak test etti, ancak boğalar daha fazla düşüşe izin vermedi ve BTC’nin hareketlerini tersine çevirdi. Bu yazı yazılırken, Bitcoin yeniden güç kazandı ve şu anda 11.300 dolarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatını tekrar 12.000 dolara çıkarabilecek bir yükseliş paterni olduğunu söyleyebiliriz. Eğer gerçekleşirse, 12.350 dolar ile karşı karşıya kalması Bitcoin için büyük bir engel olacak. Alternatif olarak, BTC aşağı doğru yönelirse, destek olarak 11.000 dolar, 10.780 dolar ve 10.280 dolara güvenebilir.

Altcoin pazarında, Chainlink yine manşetlere çıkıyor. Dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, birkaç saat önce de aynısını yaptı. LINK’in yeni ATH’si 10 doların hemen altında; Binance’de 9,95 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un Medalla testnet lansmanı henüz fiyatı önemli ölçüde etkilemedi ve ETH tekrar yaklaşık 390 dolardan işlem görüyor. Ancak Ripple, son kazançlardan sonra %4 oranında geri çekildi ve 0,30 doların altında işlem görüyor. Cardano ve Binance Coin sırasıyla %4.6 artışla 0.143 dolar ve 23 dolara yükseldi.

Altının 2.000 Dolara Yükselmesi

Goldman Sachs ve altın destekçisi Peter Schiff’in değerli metal fiyatıyla ilgili iyimser tahminleri beklenenden daha hızlı gerçekleşti. Dünkü ticaret seansı sırasında altın, ilk defa ons başına 2.000 doların üstünde keşfedilmemiş bölgeye girdi.

Altının yükselişi, özellikle COVID-19 salgını patlak verdikten sonra bu yıl oldukça etkileyiciydi. Değerli metal, Mart satışları sırasında 1.460 dolara düştü, ancak o zamandan beri dolara karşı değerini yaklaşık %40 artırdı. Böylece, ilk olarak önceki ATH’si olan 2011’deki 1.910 dolar seviyesini günler önce kırmayı başardı ve şimdi 2.025 dolardan işlem görüyor.

Ninety One’da fon yöneticisi olan George Cheveley, bu yükselişin sebebi ile ilgili “dünyanın gelecek yıl resesyona girip girmediği ya da toparlanıp canlanma parasına teşvik edilip edilmediğine dair belirsizlik. Her iki sonucu da düşündüğünüzde altının bir yeri var.” ifadelerini kullandı.

Tipik olarak güvenli bir sığınak aracı olarak görüldüğü için, kıymetli metal gerçekten bir finansal kriz sırasında en iyi performansı gösterdi. Peter Schiff, bu fiyat artışının, altın yatırımcılarını ödüllendirirken, çoğu insan için “aşırı ekonomik zorluk” gösterebileceğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.