%232 Fırlayan Altcoin’de Endişeler Artıyor: Gidişat Ne Yönde?

GALA blockchain’in yerel oyun token’ı yakın zamanda gösterdiği performansla çokça konuşuldu. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere altcoin kısa sürede %60 yükseliş kaydetmiş ve adından çokça söz ettirmişti. Nitekim GALA token’ın tokenomik modeli yakın zamanda tartışma konusu oldu.

Beklenmedik Performans: Altcoin Fiyatı %60 Arttı!

GALA token fiyatı bir haftadan kısa bir süre içerisinde iki kattan fazla değer kazandı. 24 saatlik periyotta da %18’den fazla değer kazanan altcoin, Aralık ayının düşük seviyesinden %232 yükseldi. Fiyat bu kadar kısa sürede göz dolduran bir performans gösterse de bazı isimler altcoin‘i eleştirdi.

Gala, dünya genelinde oyuncuların işlettiği 16.000 düğümden oluşan merkezi olmayan bir blockchain oyun ekosistemidir. Lansman sırasında herhangi bir ön satış ya da tokenlara erken erişim söz konusu değildi. Yapılan açıklamalara göre hiçbir girişim şirketi de projeye destek sunmadı.

Bununla birlikte, her gün çok sayıda token’ın kilidi açılıyor. Bu da GALA fiyatı için büyük bir satış baskısı yaratma potansiyeline sahip.

GALA token haberleri

Gala Tokenomikleri Sorgulanıyor

UnlocksCalendar tarafından yapılan Twitter paylaşımına göre, Gala’nın agresif dağıtımı daha fazla satış baskısına neden olabilir. Günlük yaklaşık 400.000 dolar veya aylık 11 milyon dolarlık kilit açma sonuç olarak fiyatı düşürebilir.

Ayrıca, hak ediş programı doğrusal ilerliyor ve günlük dağıtım her yıl 21 Temmuz’da %50 oranında azalıyor. Tokenomiklerine göre, maksimum token arzı 50 milyar gibi yüksek bir miktar olarak belirlendi.

Dolaşımdaki arz, yaklaşık 39 milyarlık toplam arzın 7,5 milyarı ya da maksimum arzın %78’i kadardır.

GALA token’larının ilk dağıtımının yarısı Founder’s Node Operatörlerine giderken, diğer yarısı Gala Games Konservatörlüğüne dağıtıldı.

Toplam piyasa değeri 323 milyon dolar civarında olan GALA, token başına 0,043 dolardan işlem görüyor. Fiyat son zamanlarda yükseliş kaydetse de Kasım 2021’deki seviyesinden %95 daha düşük seviyelerde yer alıyor. Ayrıca, tamamen seyreltilmiş değerleme (FDV) şu anda 2,1 milyar dolar civarında. Piyasalara giderek daha fazla token girmesiyle birlikte fiyatlar ivme kazanmakta zorlanabilir.

Kaynak : BeInCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.