Altcoin Yetkilileri Açıkladı: Milyarlarca Dolarlık Arz Kısıtlanabilir!

The Open Network (TON), aktif olmayan 191 adresi askıya almayı tartışıyor. Bu adreslerin tuttuğu TON coin miktarı 1 milyarın biraz üzerinde. Bu da ortalama 2,5 milyar dolar veya mevcut arzın %21,3’üne denk geliyor.

Oylamanın 21 Şubat’Ta gerçekleştirilmesi planlanıyor ancak nihai tarih kesin değil. TON Vakfı, ağdaki madencilerin aktiflik göstermelerini talep etmiş ve hemen sonrasında bu teklif ortaya çıkmıştı.

Askıya alınması planlanan bu cüzdanlar uzun süredir aktif değil ve madencilik faaliyetlerine katılmıyorlar. Oylama sona ermeden işlem yapmaları aktiflik sağlayacağı için cüzdanları korumak için gerekmektedir. İlk dağıtıma dahil olmayan adresler ise bu inaktiflik tanımı dışında tutulmakta.

TON Coin Ekosistemi Güçlendirmek İstiyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, TON Coin ekosistemi için bu gelişmenin yaşanmasının tek bir yolu var. Bu da doğrulayıcıların %75’inin oylamaya katılmasıdır. Teklif kabul edilirse hesaplar dört yıl boyunca askıya alınacak ve işlemler kısıtlanacaktır. Liste ise halka açık olarak yayınlanacak.

CEO Meme Coin'i Eleştirdi: Piramit Şemasından İbaret!

Haber hazırlanırken toplam bakiyesi 1 TON coin’den fazla olan ve işlem gerçekleştirmemiş adres sayısı 191’di. Bu adresler toplamda 1,08 milyar altcoin tutarken, arzın %21,3’ünü ellerinde tutuyor.

TON Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre bu teklif ağa verilen değerin önemli bir göstergesi. Buna ek olarak, bazı doğrulayıcılar ve kullanıcılar bu cüzdanların dondurulmasının dolaşımdaki TON miktarına ilişkin şeffaflığı artıracağı konusunda iyimser. Bu faaliyetin aynı zamanda şeffaf projeye canlı topluluk katılımını da artırması bekleniyor.

Kaynak : Crypto News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.