Ocak 24, 2023

CEO Meme Coin’i Eleştirdi: Piramit Şemasından İbaret!

Bigger Entertainment’ın CEO’su Steven Cooper, SHIB’i piramit şeması olmakla suçladı. CEO’ya göre, popüler meme token’larından biri olan Shiba Inu bir piramit şemasından ibaret.

CEO yaptığı eleştiride, Shiba Inu ekibi tarafından yakılan token’ların veya herhangi bir gerçek başarının olmadığını belirtti. Bu nedenle blockchain projesinin, insanları ekosistemdeki bir token olan BONE gibi şüpheli yan ürünlere yatırım yapmaya teşvik etmek için ucuz bir token olarak kullanıldığının açık olduğunu iddia etti.

Cooper, daha önce bir noktada SHIB ile yoğun bir şekilde ilgilenmiş olmasına rağmen, geçtiğimiz yıl projeyi terk etti. SHIB token’larını yakmayı bırakırken, sosyal medya hesaplarından da meme coin’le alakalı paylaşımlarını sildi.

Shiba Inu Piramit Şemasından İbaret!

CEO, geliştiricileriyle yaşadığı anlaşmazlığın ardından Shiba Inu’ya bir daha dahil olmak istemediğini belirtti.

Twitter’da “Perde arkasında olanlar çılgıncaydı. Ben ve şirketim de dahil olmak üzere yardım etmeye çalışan birçok insanı mahvetti” diye belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yönetici ayrıca perde arkasında planlı bir karalama kampanyası olduğunu da iddia ediyor. “Kalan itibarımızı kurtarmak bizim için bir kırılma noktasıydı. Perde arkasındaki ekip bizi bir tehdit olarak gördü ve bize karşı karalama kampanyaları yapacaklarını ve bizi internet üzerinden ‘dolandırıcı’ olarak etiketleyeceklerini açıkça söylediler” iddiasında bulundu.

Cooper’ın son sert yorumları Shiba Inu’nun geliştirici topluluğunu çevreleyen tartışmaların ortasında geldi. Koinfinans.com olarak bildiğimiz üzere, baş geliştirici Shytoshi Kusama, token’ın geliştirilmesine yardımcı olması beklenen topluluk üyelerini tasfiye ettikten sonra topluluk içinde bir tepkiyle karşılaştı. Bazıları Kusama’yı projenin merkeziyetsizleştirme seviyesini düşürmekle suçladı. Topluluğun tanındık ismi Trophias özellikle baş geliştiriciyi eleştirdi. Bununla birlikte, yakın zamanda yapılan bir anket, topluluk üyelerinin çoğunun Kusama’nın projenin başında kalmasını istediğini gösteriyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?