Yıllar Süren Birikim Altcoin Fiyatında Patlamayla Sonuçlanabilir!

Kripto para dünyasında yakından takip edilen bir analist, Bitcoin (BTC) alternatifi Litecoin (LTC) hakkında konuştu. Analist, LTC’nin yıllarca süren performansının ardından büyük bir çıkış yapacağını öngörüyor.

Kaleo takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Litecoin’in uzun bir ‘uyku dönemini’ tartıştı. Analiste göre bu hamlenin ardından Bitcoin fiyatıyla ilişkili olarak boğa koşusunu tekrarlayacağını belirtti.

Litecoin’in düşüş kanalında çıkacağını ve LTC/BTC oran grafiğindeki mevcut değeri olan 0.0047’den 2023’ün başınca 0.02’ye yükseleceğini düşünüyor.

Litecoin fiyat tahmini

“Litecoin güçlü bir pump için biraz geç kaldı ama artık bu konuda eminim. Litecoin’in işleyişi şu şekilde, uzun süre yavaşça düşüyor ve sonunda her şey düşüşe geçince 0.02 BTC’ye kadar atak yapıyor.”

Kaleo daha sonra Litecoin’in zirveye ulaştıktan sonra .005’e kadar gerileyeceğini öngörüyor.

Kaleo’ya göre, kırılma modeli ilk olarak Ağustos ayında, bir düşüşün ardından .0026 LTC/BTC seviyesi civarında oluşan yükseliş hissiyatıyla başladı.

LTC/BTC fiyat grafiği

Smart Contracter isimli analist de Litecoin için kırılma bekleyenlerden. Analiste göre kırılma bir sonraki ‘halving’ olayıyla bağlantılı olacak. Halving sonrası LTC ödülleri azalacak, dolayısıyla arzda da bir daralma olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Smart Contracter, LTC’nin Bitcoin yarılanma etkinliklerine giden fiyat faaliyetlerinde görülen benzer bir modeli izlediğini düşünüyor.

“İstatistiksel olarak BTC yarılanmadan yaklaşık 500 gün önce dibe vurma eğilimindedir. Bu nedenle Litecoin fiyatındaki bu birikim patlaması, bu birikimin zaten üç aylık olduğu ve LTC yarılanmasına sadece 227 gün kaldığı düşünüldüğünde mantıklı olmaya başlıyor.”

Litecoin bir hafta önceki kapanışına kıyasla %27’lik bir artışla 79,50 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise 16.545 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.