Yıllar Süren Birikim Altcoin Fiyatında Patlamayla Sonuçlanabilir!

0
Yıllar Süren Birikim Altcoin Fiyatında Patlamayla Sonuçlanabilir!

Kripto para dünyasında yakından takip edilen bir analist, Bitcoin (BTC) alternatifi Litecoin (LTC) hakkında konuştu. Analist, LTC’nin yıllarca süren performansının ardından büyük bir çıkış yapacağını öngörüyor.

Kaleo takma adıyla tanınan analist, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Litecoin’in uzun bir ‘uyku dönemini’ tartıştı. Analiste göre bu hamlenin ardından Bitcoin fiyatıyla ilişkili olarak boğa koşusunu tekrarlayacağını belirtti.

Litecoin’in düşüş kanalında çıkacağını ve LTC/BTC oran grafiğindeki mevcut değeri olan 0.0047’den 2023’ün başınca 0.02’ye yükseleceğini düşünüyor.

Litecoin fiyat tahmini

“Litecoin güçlü bir pump için biraz geç kaldı ama artık bu konuda eminim. Litecoin’in işleyişi şu şekilde, uzun süre yavaşça düşüyor ve sonunda her şey düşüşe geçince 0.02 BTC’ye kadar atak yapıyor.”

Kaleo daha sonra Litecoin’in zirveye ulaştıktan sonra .005’e kadar gerileyeceğini öngörüyor.

Kaleo’ya göre, kırılma modeli ilk olarak Ağustos ayında, bir düşüşün ardından .0026 LTC/BTC seviyesi civarında oluşan yükseliş hissiyatıyla başladı.

LTC/BTC fiyat grafiği

Smart Contracter isimli analist de Litecoin için kırılma bekleyenlerden. Analiste göre kırılma bir sonraki ‘halving’ olayıyla bağlantılı olacak. Halving sonrası LTC ödülleri azalacak, dolayısıyla arzda da bir daralma olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Smart Contracter, LTC’nin Bitcoin yarılanma etkinliklerine giden fiyat faaliyetlerinde görülen benzer bir modeli izlediğini düşünüyor.

“İstatistiksel olarak BTC yarılanmadan yaklaşık 500 gün önce dibe vurma eğilimindedir. Bu nedenle Litecoin fiyatındaki bu birikim patlaması, bu birikimin zaten üç aylık olduğu ve LTC yarılanmasına sadece 227 gün kaldığı düşünüldüğünde mantıklı olmaya başlıyor.”

Litecoin bir hafta önceki kapanışına kıyasla %27’lik bir artışla 79,50 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise 16.545 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın