Alex Krüger’dan Yatırımcılara Müjde: Bitcoin ve ETH’de Yükseliş Sinyalleri!

Ekonomist ve kripto trader’ı Alex Krüger, Bitcoin ve Ethereum için bu yılın güçlü bir şekilde tamamlanacağını öngörerek, bu dijital varlıklarda bir yükseliş trendinin başlayacağını belirtti. İşte detaylar.

Kripto para birimleri, son yıllarda giderek daha fazla ilgi çeken ve büyük bir potansiyele sahip olan dijital varlıklar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum, dünya genelinde büyük bir takipçi kitlesine sahip olup, fiyatlarında belirgin dalgalanmalar göstermektedir.

Alex Krüger, kripto para birimleri piyasasında bir ekonomist olarak büyük deneyime sahip ve bu varlıkların fiyat hareketlerini analiz etmektedir. Krüger, Federal Rezerv’in enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını azaltma yoluna gideceği beklentisiyle Bitcoin ve Ethereum’da bir yükseliş trendinin başlayacağını tahmin ediyor. Bu durumda, yatırımcılar Ağustos gibi erken bir tarihte piyasaların toparlanmaya başlayacağına yönelik beklentiyle kripto para birimlerine ilgi gösterebilirler.

 “Fed, tarihteki en hızlı ve en agresif yükseliş döngüsünde 20 x 25 bps (baz puan) faiz artırımı gerçekleştirdi. Bu, Fed artışlarının en az %90’ının geride kaldığı anlamına gelir (hepsi değilse de). Benim için önemli olan tek şey bu ve long (yükselişte) kalmayı kolaylaştırıyor. Tüm yıl boyunca benim görüşüm buydu. 

Temel görüşüm, bir Aralık pivotu ve bunu ön plana çıkarmak için Ağustos başında hızlanan bir boğa piyasası. Neden? Ekonomi yavaşlıyor ve enflasyon düşüyor. Fed, geçmişteki hataları nedeniyle limiti aşmak zorunda kalıyor… bu da veriler tersine döndüğünde pivot ihtimalini artırıyor.”

Krüger, Fed Aralık ayında faiz artırımından vazgeçmese bile, piyasaların 2023’ü bugün olduğundan daha yüksek kapatacağına inanıyor.

Bunların yanında kripto trader’ı hem BTC hem de ETH’de long pozisyonlar açtığını söyledi. Krüger’e göre Bitcoin, 30.000 dolarlık kilit seviyeyi geçmekte zorlanıyor çünkü yatırımcılar ralli ve hacim üzerinden satış yapıyor.

Bununla birlikte Krüger, Bitcoin 30.000 dolar seviyesini geçebilirse, bir baş ve omuz modelinin oluşmaması durumunda kripto kralının muhtemelen yükseleceğini savunuyor.

“Piyasa 30.000 doların üzerine çıkmayı başarırsa, TA (teknik analiz) bunun büyük bir başarısız [baş ve omuz modeli] ayı tuzağı olduğunu gösterir.” 

Ancak kripto trader’ı, Bitcoin’in 26.000 doları yeniden test etmesi durumunda dijital varlığın daha fazla zayıflık gösterebileceği konusunda da uyarıyor.

Bitcoin, basın zamanında 27.702 dolardan işlem görüyor, Ethereum ise 1.904 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.