ABD ve Japon Yatırımcıları Arasında Dikkat Çekici Kripto Para Anketi!

Kripto para birimleri ve hisse senetleriyle ilgili algı ve duygular, genellikle bir dizi yerel faktörlere bağlı şekilde değişebilir. BitFlyer tarafından yapılan bir araştırma raporunda ise bahsettiğimiz durum yaşandı.

Amerikalı yatırımcılar tarafından kripto para piyasa duyarlılığında yükselişi karşımıza çıktı ve Bitcoin’de yaşanan son fiyat artışlarının ABD merkezli yatırımcıların ilgisinden olduğu iddiasını güçlendirdi.

ABD ve Japon Merkezli Yatırımcı Görüşü

Japonya merkezli kripto para borsasının, ABD ve Japonya merkezli yatırımcıları olduğu için iki ülke yatırımcılarına da anket yaptı. Ankete baktığımızda ilginç bir şekilde her iki bölgeden yatırımcılar, kripto para birimlerine ilişkin algılarını bakıldığında zıt görüşlere sahipler.

Yukarıdaki anket sonucuna baktığımızda ABD’li yatırımcıların yaklaşık %76’sının bu varlıkları bir yatırım olarak uygun bulduklarını gösteriyor. Fakat Japon yatırımcıların görüşü ise tam tersi şekilde ve ankete katılan kişilerin yalnızca %22’si kripto para birimleri hakkında olumlu bir görüşte bulunduğunu gösteriyor.

Yakın zamanda Mt.Gox borsasının hacklenmesi sonucu Japon yatırımcıların tepksini almış ve kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda temkinli görünmeye başladıkları görülebiliyor.

Çalınma Olasılığı

Japonyalı bir yatırımcı kripto para hakkında olumsuz bakış açısının nedenini şöyle dile getirdi “Birisinin onu çalma olasılığı var” dedi.

Japonya, yatırımcı oranı düşüş hissine rağmen, küresel olarak olarak en yapılandırılmış düzenleyici çerçevelerden birine sahip olan dünyanın önde gelen piyasalarından olma yolunda devam ediyor.

Fakat, ABD’deki düzenlemelerin şu anki durumu tam elverişli değil. BitFlyer ABD COO’su Joel Edgerton ile yakın zamanda yapılan röportajda şu cümleleri dile getirdi:

“IRS Bitcoin’i bir varlık olarak tanımladığından Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kullanmak son derecede zor.”

Bu cümlesiyle birlikte Edgerton, insanların Bitcoin’de yapacağı her işlem için sermaye kazancı vergilerini hesaba katmak zorunda kalacaklarını belirtti. Bu yüzden, lider kripto para birimi Bitcoin şimdilik yüksek değerli alımlarla sınırlı olabilir.

Yönetici tarafından yapılan açıklamayla birlikte, bahsetmiş olduğu durum açıkça ABD’li yatırımcıların kripto varlıklarını geçen yıl dikkat çekici şekilde arttırmasını engellemedi.

Kaynak : ambcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.