AAVE Fiyat Analizi: Fiyat %18’lik Sıçrayışa Hazır

0
AAVE Fiyat Analizi: Fiyat %18'lik Sıçrayışa Hazır

AAVE fiyatı son iki aydan uzun süredir ‘düşen kama formasyonun’ etkisiyle değer kaybediyor. Altcoin, 19 Haziran tarihinde 50 dolarlık birleşik destek trend çizgisinden toparlanmayı başardı ve model içinde yeni bir ‘boğa döngüsünü’ tetikledi. AAVE, yaklaşan boğa koşusu ile genel direnç trend çizgisini kırmaya çalışıyor.

Kilit Noktalar

  • AAVE fiyatı sadece iki günde %22,5 arttı.
  • Düşen kama formasyonunun kırılması, AAVE fiyatını 260 dolara yükseltebilir.
  • AAVE/USD’de gün içi işlem hacmi 213 Milyon dolarda yer alıyor, bu da %15’lik bir artış anlamına geliyor.

AAVE

AAVE/USDT paritesinin teknik grafiği, 2021 Aralık ortasından bu yana trader’lardan gelen aşırı satışları kısıtlayan bir destek trend çizgisi gösteriyor. Ancak , grafik aynı zamanda son Nisan-Mayıs düşüşünü taşıyan aşağı eğimli bir direnç trend çizgisi de göstermeye devam ediyor.

Bu iki trend çizgisi içinde git-gel yapan fiyat hareketi, düşen bir kama modelinin oluşumu anlamına geliyor. Buna ek olarak, bu yükseliş eğilimi içinde kademeli olarak daralan AAVE fiyatı yakında bir yükseliş ticareti sunabilir.

Haziran’ın ikinci haftasında yaşanan satış baskısı sırasında AAVE fiyatı yükseliş momentumunu yenilemek için alt trend çizgisine düştü. Bu hareketin ardından altcoin %12 yükseldi ve bir sabah yıldızı mumuyla destek trend çizgisinden toparlandı.

Sürekli satın alma, genel trend çizgisini yeniden zorlamak için AAVE fiyatını %18 daha yükseğe çıkarabilir. Ayrıca, güçlü bir yükseliş senaryosu altında, altcoin genel trend çizgisini kırabilir ve altcoin sahiplerine %271’lik bir kazanç fırsatı sunabilir.

Her halükarda, alıcılar direnç trend çizgisini geçinceye kadar fiyat aşağı doğru sarmalını sürdürecek.

AAVE Teknik Göstergesi

Düşen bir fiyata rağmen MACD göstergesindeki yükseliş sapması, kama modelinden kopma olasılığını artırıyor. Pozitif bir geçişe yaklaşan hızlı ve yavaş çizgiler, mevcut geri dönüşü destekliyor.

Bazı grafik seviyeleriyle hizalanan geleneksel pivot seviyeleri, destek veya direnç olarak ağırlıklarını artırır. Bu seviyeler, S2 pivot seviyesi ile eşleştirilmiş 16.2 dolar S1 ile eşleştirilmiş 70-65 dolar ve pivot(P) ile eşleştirilmiş 115 dolardır.

Direnç seviyeleri: 70 ve 115 dolar
Destek seviyeleri: 49,8 ve 27,4 dolar

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın