2020 Yılı Kahvelerin Bitcoin İle Satın Alınacağı Bir Yıl Olabilir mi?

Analistler ve yatırımcılar, Bitcoin gibi kripto paraların kullanım alanının artmasının, piyasalara daha fazla istikrar getirirken fiyatların daha da yükselmesine yardımcı olacağını düşünmekteler. Borsalar’da devam eden ayı piyasasına rağmen, geçtiğimiz yıla göre sektörü büyütecek birçok gelişme sağlandı.

Önde gelen bir girişimci, Bitcoin kullanıcıların dünyanın en büyük kahve zinciri olan Starbucks’ta günlük kahvesini içerken artık Bitcoin ile ödeme yapabileceğine inanıyor.

Starbucks, müşterilerinin kahve satın alma deneyimini geliştiren yeni teknolojilerin eklenmesinde her zaman bir adım önde gelmekten gurur duyuyor. Mobil uygulama aracılığıyla ödeme sistemini başlatan ilk büyük zincirlerden biri olma konumunda.

Kripto para birimleri ile ödeme hizmetini sunduklarında, kahve devi için teknolojik açıdan yenilikçi olarak konumlarını korumasını sağlayan büyük bir adım atmış olacaklardır.

Starbucks kahve veya yiyeceklerin ödemelerini gelecekteki kripto para birimi platformu Bakkt ile ortaklık kurarak ödeme alma işlemlerine başlayacağı bildirildi.

Bitcoin İle Kahve Ücretlerini Ödemek 2020 Yılına Kadar Normal Bir Olay Olucak mı?

Tim Draper, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile Starbucks kahvesini ödemesinin olacağına olağan gözle baktığını belirttiği bir röportaj yaptı.

“Bir fincan kahve içmeye Starbucks’a gittiğin zaman dolar ile ödeme yapmaya çalıştığında sana güleceklerini düşünüyorum, nedeni Bitcoin veya başka kripto para birimlerini kullanmıyorsun.” dedi Draper NBC Bay Area ile son zamanlarda yaptığı bir podcast sırasında.

Draper, Bitcoin’i bir teknolojik devrim olarak gördüğünü, dünyanın en büyük şeylerinden biri olduğunu ve herkesin hayal edebileceğinden daha büyük bir toplumsal değişime yol açabileceğini belirtti.

“Bu, insanlığın şimdiye kadar gördüğü en büyük teknolojik gelişmelerden biri… ve toplumda hayal edemeyeceğimizden fazla büyük bir değişim yaratabilir.” dedi.

Draper, Bitcoin’in gelecekte normal bir ödeme aracı haline geleceğine düşünmekte ve buda Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin Dolar seviyelerine geleceğini belirtiyor.

Kaynak: NewsBtc

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.