Nisan 17, 2020

YouTube’un Kripto Savaşı Devam Ediyor! Hangi Analistin Kanalı Kapatıldı?

Kripto para sektörünün tanınan ismi Tone Vay, Twitter’da YouTube’un kanalını sildiğini açıkladı. Şu anda Tone Vays’ın YouTube kanalının web sayfası mevcut değil.

Önceki tahminleriyle, pekçok kişinin yakından takip ettiği bir isim haline gelen Tone Vays, dün yaptığı açıklamada YouTube kanalının artık 404 hatasını verdiğini dile getirdi. Tek bir video uyarısından sonra tamamen kanalın kaldırılması diğer kripto varlık analistlerin in ve Tone Vays takipçilerinin tepkilerine yol açtı.

Bu, kripto dünyasında ilk kez gerçekleşmiyor yakın zamanda benzer durumlar yaşandı. Bu durumlarda platformun algoritmasında bir hata olduğu söylendi ve ardından YouTube özür dileyerek, söz konusu kanalları geri yüklemişti. Böylece sorunlar çözülmüştü.

YouTube’un bu tür sert eylemleri, kripto kanalları söz konusu olduğunda genellikle yanlış olan otomatik kontrol sistemlerinden kaynaklanıyor. Özellikle, canlı yayınlara karşı çok hassaslar, çünkü dolandırıcılar birçok potansiyel kurbanın dikkatini çekmek için genellikle sahte airdrops içeren canlı yayın içeriğini kullanıyor.

Bu kez Tone Vays’ın kanalının kapatılmış olması ise sektördeki kişilerin, YouTube hakkında olumsuz fikirlere sahip olmasına sebep oldu. 100.000’e yakın abonesi bulunan Tone Vays’ın YouTube kanalının yasaklanması, YouTube’un kripto sektörüne karşı bir tavır aldığını düşündürüyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde YouTube tarafından hatanın tekrar kabul edilmesi ve kanalın geri yüklenmesi ile olayın çözülmesi muhtemel.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.