Yatırım Şirketi Invesco, Londra Borsasında Blockchain ETF’sini Başlattı!

0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım yönetim şirketi Invesco, 9 Mart tarihinde Financial Times gazetesinde yayınlanan bildiriye göre, bugün 11 Mart tarihinde Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSEG) bir blockchain döviz ticareti fonu (ETF) başlatıyor.

Yayınlanan bildiriye göre, Ivesco Elwood Küresel Blockchain ETF başlangıçta blockchain teknolojisi için 48 şirketi hedef alıcak. Firmaları, kripto para yatırım yeri Elwood Asset Management tarafından geliştirilen bir puanlama sistemi ile ayarlandığı bildirildi.

Bildiride, aPPLE, Intel, grafik işleme alanları üreticisi Advanced Micro Devices, madencilik için donanım üreten Taiwan Semiconductor Manufactoring ve Amerika Birleşik Devletleri değişimi, ETF’ye dahil olan şirketlerdir, Bitcoin vadeli CME Grubu’na destek vermekte.

Financial Times, Şubat ayında, JPMorgan Chase tarafından açıklanan bir bildiriye göre JPM Coin’den bahsederek blockchain ademi merkeziyetçi kripto para birimleri ile eşanlamlı olmadığına dikkat etmemizi vurguluyor.

Cointelegraph’ın geçtiğimiz ay bildirdiği bir açıklamada, ABD merkezli Yatırım yönetim şirketi AdvisorShares ve yatırım danışmanlığı şirketi Sabretooth Advisor, blockchain ve bulut bilişim ile ilgili alanlarda dahil olmak üzere şirketlerini takip eden bir borsa yatırım fonu oluşturacaklarını açıklamışlardı.

Ocak ayının sonunda, Chicago Board Options Exchange, yatırım şirketi VanEck ve finansal hizmetler şirketi SoldX, ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir Bitcoin ETF’sinin listelenmesi için tekrardan başvurduklarını kullanıcılarına duyurdu.

Kaynak: Cointelegrapht

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın