Yatırım Şirketi Invesco, Londra Borsasında Blockchain ETF’sini Başlattı!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım yönetim şirketi Invesco, 9 Mart tarihinde Financial Times gazetesinde yayınlanan bildiriye göre, bugün 11 Mart tarihinde Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSEG) bir blockchain döviz ticareti fonu (ETF) başlatıyor.

Yayınlanan bildiriye göre, Ivesco Elwood Küresel Blockchain ETF başlangıçta blockchain teknolojisi için 48 şirketi hedef alıcak. Firmaları, kripto para yatırım yeri Elwood Asset Management tarafından geliştirilen bir puanlama sistemi ile ayarlandığı bildirildi.

Bildiride, aPPLE, Intel, grafik işleme alanları üreticisi Advanced Micro Devices, madencilik için donanım üreten Taiwan Semiconductor Manufactoring ve Amerika Birleşik Devletleri değişimi, ETF’ye dahil olan şirketlerdir, Bitcoin vadeli CME Grubu’na destek vermekte.

Financial Times, Şubat ayında, JPMorgan Chase tarafından açıklanan bir bildiriye göre JPM Coin’den bahsederek blockchain ademi merkeziyetçi kripto para birimleri ile eşanlamlı olmadığına dikkat etmemizi vurguluyor.

Cointelegraph’ın geçtiğimiz ay bildirdiği bir açıklamada, ABD merkezli Yatırım yönetim şirketi AdvisorShares ve yatırım danışmanlığı şirketi Sabretooth Advisor, blockchain ve bulut bilişim ile ilgili alanlarda dahil olmak üzere şirketlerini takip eden bir borsa yatırım fonu oluşturacaklarını açıklamışlardı.

Ocak ayının sonunda, Chicago Board Options Exchange, yatırım şirketi VanEck ve finansal hizmetler şirketi SoldX, ABD Menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir Bitcoin ETF’sinin listelenmesi için tekrardan başvurduklarını kullanıcılarına duyurdu.

Kaynak: Cointelegrapht

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.