Ocak 24, 2022

Yatırım Devi Açıkladı: Bu 2 Altcoin Bu Yıl “Muazzam Büyüme” İçin Hazır!

Dijital varlık yatırım devi Pantera Capital, popüler iki altcoin’de yükselişte ve 2022’de Solana (SOL) ve Near gibi Ethereum (ETH) iyi performans göstereceğini tahmin ediyor.

Yatırımcılara yazdığı son notunda Pantera Capital ortağı Paul Veradittakit, rakip akıllı sözleşme platformlarının, merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değerde (TVL) Ethereum’un pazar payını yok ettiğini söylüyor. ETH’nin pazar payı 2021’in başındaki oranı olan %97’den %63’e kadar düşmüş durumda.

Veradittakit, özellikle Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olmayı hedefleyen Solana’nın (SOL), ekosistemindeki artan proje sayısı sayesinde 2022’de büyümeye hazır olduğunu söylüyor.

“Eşsiz işlem hacmi sunan Solana, inanılmaz bir 2021 gördü; SOL nisan 2020’de işlem görmeye başladığındaki fiyatı olan 0.22 dolardan 260 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesine, kasımda ise 15 milyar dolarlık en yüksek TVL’ye ulaştı. Solana topluluğundaki son faaliyetler, merkezi olmayan sosyal medya ve oyun için devasa fonlar ve lansmanlar dahil olmak üzere ekosistemin önümüzdeki yıl muazzam bir şekilde büyümeye devam edeceğini gösteriyor.”

Veradittakit ayrıca, Nisan ayında kripto varlıklarının blok zincirleri arasında transferini sağlamak için Rainbow Bridge’i başlatan Near, patlayıcı bir büyümeye hazırlandığını söylüyor.

NEAR’ın Rainbow Bridge’i gibi köprüler (çok farklı ağlar arasında birlikte çalışabilirliği sağlar), likiditeye erişimi arttırarak ve dijital varlıkların daha kolay birleştirilebilir hale getirerek Ethereum olmayan ekosistemlerin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacaktır. NEAR’daki Aurora gibi Ethereum sanal makine (EVM) platformları, Ethereum tabanlı DApp’lerin (merkezi olmayan uygulamalar) diğer zincirlerde başlatılmasını her zamankinden daha kolay hale getirerek DeFi cross-chain etkileşimini artırıyor.”

Yazma sırasında, Solana (DOL) ve Near Protocol (NEAR), sırasıyla 90,86 ve 10,73 dolardan işlem görüyor. Küçük bir toparlanma yaşayan Ethereum (ETH) ise 2400 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.