Yakım Oranı %820 Artan Meme Coin Rallisine Devam Edebilecek Mi?

0
Yakım Oranı %820 Artan Meme Coin Rallisine Devam Edebilecek Mi?
  • Bir önceki hafta 711 milyonluk bir coin yakımına şahit olan popüler meme coin’de yakım oranı yüzde 824 artarken Shiba Inu yüzde 23’ün üzerinde bir ralli ateşledi. Peki meme coin rallisine devam edebilecek mi?

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu (SHIB) topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesine göre, Shiba Inu yakım oranı son 24 saatte önemli ölçüde arttı.

Geçen hafta ölü cüzdanlara gönderilen 711 milyondan fazla SHIB, Ağustos ayının başından bu yana yakılan yüz milyonlarca SHIB coin ile birlikte dolaşımdan kaldırıldı.

Yine Shibburn’ün web sitesine göre, son 24 saatte 292.259.359 SHIB token’ın yakılmasıyla birlikte SHIB yakım oranı yüzde 824’lik inanılmaz bir artışa şahit oldu.

shib yakım

Son 24 saatte, Shibburn resmi Twitter hesabı tarafından da yakılmak üzere ölü cüzdanlara SHIB taşıyan birkaç işlem bildirildi. Ayrıca, son zamanlarda iki işlemde 6.000.000 SHIB token‘ın yakıldığına dair bir paylaşım da geldi. 4.000.000 SHIB ve 1.999.999 SHIB olarak gerçekleşen bu iki ayrı işlemde, yazım sırasında 921 dolar değerinde olan meme coin ölü bir cüzdana taşındığı belirtildi.

Shiba’nın rallisi devam edecek mi?

4 saatlik grafikte görüldüğü gibi, Shiba Inu son sekiz saatte iki büyük dört saatlik mum kaydederek 20 Temmuz’un yüksek seviyesi olan 0.0000131 doların üzerinde bir kırılma gösterdi. Shiba Inu mevcut rallisini sürdürürse, fiyat bir sonraki yukarı yönlü engel olarak işlev gören 0.000018 dolara doğru oldukça keskin bir şekilde yükselebilir.

shiba

Günlük RSI (Göreli güç endeksi) de 80 işaretinin yakınında seyrediyor ve bu da rallinin bir sonraki hamleden önce konsolide olabileceğini gösteriyor. Meme coin mevcut seviyelerde reddedilirse, bu hamle SHIB’i 0,0000102 dolar civarında bir desteği olan önceki fiyat aralığına geri itebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yazım sırasında Shiba Inu, kazançlar açısından rakibi Dogecoin’den daha iyi performans göstererek, yüzde 24’lük bir artışla 0.0000155 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistlere göre, günlük grafikte 0.000051 hedef fiyatla ters/reverse Head&Shoulders (H&S) formasyonunun önerdiği kırılma onaylanırsa, Shiba Inu mecvut trendde devam edebilir.

Inverse/reverse bir baş ve omuz modeli (H&S) genellikle düşüş eğiliminin yukarı doğru bir eğilime dönüşmek için hazır olduğunu gösterir.

Son zamanlarda ekosistemde gerçekleşen pozitif gelişmeler, üst üste gelen listelemeler ve yoğun balina alımlarının bir sonucu olarak SHIB oldukça iyi bir performans gösteriyor. Bununla birlikte, bu kripto pazarındaki yaygın makroekonomik belirsizliğe dayanarak spekülatif bir tahmin olmaya devam ediyor. Geçen hafta, Shiba Inu’nun arkasındaki geliştiriciler, Shiba Eternity’nin Vietnam’da erken test için hazır olduğunu açıklayarak popüler meme coin için olumlu beklentileri ateşlemişti.

SHIB ekosistem token’ları, Asya, ABD ve Kanada’da en popüler coin’lerinden oldu

CoinGecko tarafından alınan veriler, Shiba Inu Ekosisteminin iki token’ı olan Shiba Inu (SHIB) ve Bone ShibaSwap’ın (BONE) bu hafta Asya, ABD ve Kanada’da topluluğun gündemi haline geldiğini gösteriyor.

Dünyanın en büyük bağımsız kripto para birimi veri toplayıcısı olan CoinGecko, kısa süre önce Asya, ABD ve Kanada için “Haftanın En Büyük 10 Trend Coin”ini açıkladı. En popüler köpek temalı kripto para birimi Shiba Inu ve ShibaSwap Ekosisteminin yönetim token’ı Bone ShibaSwap, her üç bölge için de ilk 10 listesine girdi.

Shiba Inu, Asya’daki en popüler beşinci para birimiyken, Bone ShibaSwap en popüler onuncu coin oldu.

Öte yandan, SHIB ABD’de trend olan 4. kripto para birimi olarak yerini aldı ve BONE ise 7. sırada kendisine yer edinmeyi başarıyor.

Son olarak Shiba Inu ve Bone ShibaSwap, CoinGecko’ya göre Kanada’da en çok aranan coin’ler listesinde sırasıyla dördüncü ve onuncu sıralarda yer aldı.

Shiba Inu Ekosistemi, bugünlerde platformda birçok kritik gelişme gerçekleştiği için daha fazla çekiş kazanıyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bunlardan en önemlisi, Shiba Inu’nun kısa süre önce Vietnam’da “Shiba Eternity” adlı çok beklenen Collectible Gard Games’in (CCG) Mobil Beta Sürümünü piyasaya sürmesi oldu. Unification XFUND, tahmini Mainnet Upgrade tarihini açıklarken, Shibarium’un lansmanının potansiyel olarak 15 Ağustos’ta gerçekleşeceği ile ilgili söylentiler de sosyal medyada dolaşmaya başladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın