XRP’yi Ripple’mı Yönetiyor? Ripple CTO’su: Kesinlikle Hayır

XRP kripto para birimini, gölgeleyen sıkıntılardan biri de kaç tane merkezden dağıtılmış olduğu. Ne de olsa, Ripple, XRP’nin tedarik ettiği payın büyük sahibi ve sınır ötesi ödeme ürünlerine güç sağlamak için kripto paraya güveniyor.

Bununla birlikte, Ripple CTO’su David Schwartz, ancak, blockchain başlangıcının kripto para üzerindeki dizileri çekmediği konusunda ısrar ediyor.

Schwartz, XRP’nin Ripple tarafından kontrol edilip edilmediğiyle alakalı bir soruya yanıt olarak bir Quora oturumuna katıldı:

“Kesinlikle hayır. XRP Ledger,güçlü bir geliştirici topluluğuna sahip açık kaynaklı bir teknoloji, bu sebeple eğer Ripple ortadan kalkarsa, XRP ve XRP Ledger kalacaktır.”

Schwartz’ın XRP’nin Ripple’dan ayrı olmasını savunması üç sebepten dolayı:

Faydaları- XRP ödemelerini arttırabilir ve Ripple’ın ürünleri ile birlikte veya bunlar olmadan yapabilir.

Mülkiyet- XRP’ye sahip olan yatırımcılar Ripple’da herhangi bir öz sermayeye sahip değillerdir.

Merkezi Olması – Ripple, XRP defterinde işlemlerin kimliğini doğrulayan 750’den fazla doğrulayıcının 10’undan daha azını çalıştırır.

XRP’nin arzını piyasaya sürmesi yalnızca yatırımcılar için kötü olmayacak, Ripple’a da zarar verecektir. 2017 yılı sonunda, Ripple bu konudaki endişelerini azaltmak için bir emanet hesabına XRP arzının 55 milyarını tahsis etti. Blockchain startup’ı ayrıca ademi merkeziyetçiliğini bir öncelik haline getirmiş oldu.

IBM’IN STELLAR İLE ORTAKLIĞI HAKKINDA SCHWARTZ ŞÖYLE SÖYLEDİ: 

“Blockchain olayını tamamen kaçırıyorlar.”

 

Ripple CTO’su, “IBM, SWIFT ve eski muhafızların geri kalanı blockchain ile yenilikçiliğe teşebbüs ediyor, ancak merkezileşme sorununa el atmıyor” açıklamasını yaptı. Big Blueya bakarsak, teknoloji şirketi ağ kontrölü sağlayan Stellar’daki onaylayıcıları onaylamaktan sorumlu.

2011 yılında XRP’yi oluşturan üçlünün bir parçası olan Schwartz, banka işlemleri için “merkezi sabitcoin’leri” eleştirerek, USD desteği olan bir sabitcoin’in kitlesel olarak kabul sağlama potansiyeline sahip olmadığını açıkladı. IBM kısa süre önce Stellar blockchain’ini stablecoin ve XLM destekli ödemeler için kullanacak altı tane uluslararası bankanın eklendiğini duyurdu.

Elbette, Ripple, JPMorgan’ın JPM Coin’inde olduğu gibi blockchain startup’ının XRP destekli sınır ötesi ödeme ürünleri için rekabet durumundayken bu ürünleri küçümsüyor.

Kaynak:CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.